Galaxy S5, Note 3 ve Note 4'te Arama / Görüşme Kaydetme Özelliği Nasıl Etkinleştirilir? [Detaylı Anlatım]

Galaxy S5, Note 3 ve Note 4'te Arama / Görüşme Kaydetme Özelliği Nasıl Etkinleştirilir? [Detaylı Anlatım]
müşteri hizmetleri

Akıllı telefonlarla hayatımıza giren ve bir çok kişinin kullandığı faydalı özelliklerden biri olan arama kadetme özelliği, uygulama marketlerindeki "Call Recorder" veya "Görüşme Kaydı" gibi isimleri taşıyan uygulamalarla veya bazı telefonlarda üretici tarafından dahili olarak sunulan bir hizmet haline geldi. Bu fonksiyonun amacı, birini aradığınızda veya arandığınızda görüşme anındaki sizin ve karşı tarafın sesini kaydetmekten ibaret olsa da, bir çok kişi için çok fayda sağlayabiliyor. Android işletim sisteminde aslen standart olarak gelen bu özellik, bir çok üreticiler tarafından gizlenmekte. Elbette biz bu özelliğin orada olduğunu biliyorken, siz kullanıcılarımıza bunu nasıl aktif hale getireceğinizi göstereceğiz. Aslında sistem dosyalarında yapılacak bazı ufak tefek kod değişiklikleriyle aktif edilebilecek görüşme/arama kaydetme özelliği için, XDA'daki dr.ketan isimli kullanıcı, hazır apk dosyası yayınlayarak bu işi otomatik hale getirdi. Bu özellik aktif olduktan sonra arama ekranında kaydet butonu da beliriyor. call-recording-galaxy-s5 Yayınlanan apk dosyası sayesinde, "şimdilik" Galaxy S5, Galaxy Note 3(Android 5.0 Lollipop) ve Galaxy Note 4 için görüşme kaydı özelliği aktif edilebiliyor. Bunun için yapılması gerekenler şöyle: [alert style="red"] Bu yöntemle, gizlenmiş görüşme kaydı fonksiyonunu aktif edebilmek için cihazınız root'lu olması gerekmektedir. [/alert] Kurulum ve kullanım: [sociallocker] 1. Öncelikle buradaki apk dosyasını telefonunuza kurun. 2. Uygulamayı açıp, birinci seçenek olan görüşme kaydını aktif et "Enable manual record" seçeneğine uzun süre basarak aktif hale getirin. (Not: iptal etmek için de aynı yöntemi kullanabilirsiniz.) arama-kaydi-apk 3. Root yetkisi için SuperSU'dan uyarı alacaksınız, yetkiyi verin. 4. İşlem tamamlandıktan sonra cihazı yeniden başlat mesajını gördüğünüzde yeniden başlatın ve telefonunuz yeniden açıldığında artık görüşme kaydı özelliği aktif olacak. [/sociallocker]

müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Not 3 de ses kaydı yapamıyorum Rot yok nasıl Rot yukleyebilirim

adem çil
adem çil - 3 yıl Önce

not 5 te konuşmaları kaydetme özellığı varm

Tamer kan
Tamer kan - 3 yıl Önce

O kadar yazılmasına rağmen hâlâ "cihaz rootlumu olacak" diye soruyorlar ya..

Dr.Murat
Dr.Murat - 6 yıl Önce

bahsettiginiz gibi programi yukledim.
telefonum rootlu
super user onayi vrdim.
ama gorusmelri kaydetmiyor

Müfit ATABEK
Müfit ATABEK - 6 yıl Önce

Hocam
konu için teşekkürler ancak sitede herhangi bir link filan yok. bilginize

mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

Rotlamak cihazı garanti dışı bırakmaz mı servisler servis dışı diyorlar

note 4
note 4 - 6 yıl Önce

Telefon rootlu ise bu işin kralı wanamlite dir.Hemde tüm telefonlarda tek bir programla ile bir çok telefonun özelliğini özeleştirebilirsiniz.
bağlantı renklendirme ses artırma sinyal sayısı artırma bunları renklendirme gibi daha sayamadığım 30 üzerinde ayar yapabiliyorsunuz.

Google play de wanam yazın çıkar.yönergeleri takip edin

Atakan Yörük
Atakan Yörük - 6 yıl Önce

S4 Android 5.0 da yok dimi bu özellik ?

Şenol Altuntaş
Şenol Altuntaş - 6 yıl Önce

cihaz rootlumu olacak


Teknoloji haberleri