Samsung; Galaxy S5, Note 4 ve Diğer 2014 Amiral Gemi Modellerinde 16MP Kamera Kullanacak

Galaxy S5’in tanıtımına 4-5 aylık bir süre var ancak telefona dair gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 64-bit destekli ve tümü aynı çalışan 8 çekirdekli Exynos işlemciden güç alacağı bildirilen ve kimi raporlara göre toza ve suya karşı dayanıklı bir yapı sergileyeceği konuşılan Galaxy S5’te yer alacak kamera semsörü şekillenmeye başlıyor.

Andronova

OIS teknolojisine sahip olup olmayacağı henüz bilinmeyen, Samsung LSI ya da Sony tarafından da temin edildiğine ilişkin detayları saklı tutulan kamera sensörü 16MP çözünürlükte olacak. Güney Kore medyasında yayınlanan yeni bir rapor kameraya ilişkin yeni detayları su yüzüne çıkardı.

ETNews‘e göre Galaxy S5’te 16MP çözünürlüklü bir kamera kullanılacak ve Samsung 181 milyon 16MP kamera modülü sipariş vermiş. 2014 yılında 360 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirme hedefinde olan Samsung cephesinde söz konusu rakamın 126 milyonunu üst seviye akıllı telefonlar oluşturuyor. 126 milyon adetin üst seviye akıllı telefonlarda (Galaxy S5, Galaxy Note 4 ve Galaxy F serisi) kullanıldığı varsayıldığında geri kalan 55 milyon adetin ise nerede kullanılacağı merak uyandırıyor. Belki Galaxy S4 Zoom gibi melez cihazlarda ya da kim bilir tablet platformunda Apple ile daha sıkı bir rekabet adına 2014 yılı tablet modellerinde kullanılabilir.

Son olarak Galaxy S5’in optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip olmayacağı konuşuluyor. Samsung’un söz konusu teknolojiyi önümüzdeki yıl duyurmayı planladığı ve “Premium” yapıda olması beklenen” Galaxy F” serisinde görücüye çıkarması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.