Galaxy S5 Prime, Bluetooth Sertifikası Aldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S5 Prime, Bluetooth Sertifikası Aldı

teknik destek

Galaxy S5 teknik özellikleri itibariyle mobil dünyasının en iddialı akıllı telefonlarından biri gösteriliyor. Söz konusu tasarım olduğunda ise telefon birçok kişiye göre tam bir hayal kırıklığı. Güney Koreli teknoloji devi finansal açıdan istikrarlı bir mobil üretici olmasına rağmen kaliteli bir tasarım ve tutuş hissi vermeyen plastik kullanım anlayışını yeni amiral gemisi modelde de devam ettirdi. HTC, Sony ve hatta LG tasarım sınırlarını zorlayan ürünler ortaya koyarken, Samsung’un son birkaç yıldır bu konuda yerinde saydığını söylemek mümkün.

Galaxy Note 3 ile nihayet kullanıcıların beklediği tasarım bir nebze olsun yakalanmıştı oysa bu durum Galaxy S5 ile pek de uzun sürmedi. Şimdi ise gözler tamamen Galaxy S5 Prime modeline kilitlenmiş durumda. Samsung CEO’su JK Shin her ne kadar Galaxy S5 Prime modelini yalanlasa da, son dönemde o kadar çok  belge sızıntısı gerçekleşti ki artık telefonun piyasaya sunulacağı net bir şekilde anlaşıldı.

Galaxy S5 Prime, Bluetooth Sertifikası Aldı

Galaxy S5 Prime son olarak Bluetooth sertifikası alırken görüntülendi. Sertifika belgesi telefonda yer alacak donanıma ilişkin herhangi bir bilgi aktarmıyor ancak daha önce iddialara konu olan teknik özellikleri burada sıralayabiliriz. Bunlar; 5.2-inç büyüklüğünde Quad HD (1.440 x 2.560) çözünürlüklü Super AMOLED ekran, Snapdrago 805 işlemci, 3GB RAM, OIS destekli 16MP arka kamera, 2MP ön kamera ve Android 4.4.3 KitKat işletim sistemi.

Samsung’un Galaxy S5 Prime modelinde metal kasa kullanacağı yönünde ciddi bir algı oluşmuş durumda. Ancak metalden ziyade farklı renklerle zenginleştirilmiştir ve Galaxy S5’ten daha şık, daha iyi tutuş hissi veren bir tasarım beklemek daha olası görünüyor. Galaxy S5 Prime’ın haziran ayında tanıtılması bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın