Galaxy S5 Tasarımı, Samsung’un Tasarım Bölümü Başkanını Değiştirmesine Neden Oldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung akıllı telefon dünyasının açık ara lideri olabilir, hatta tablet kategorisinde de Apple ile aradaki farkı azaltıp belki önümüzdeki yıl bu alanda da liderliği ele geçirebilir fakat Güney Koreli üreticinin tasarım ekibinin HTC, Sony ve hatta birçok Çinli üreticiden ders alması gerekiyor.

Galaxy S3 ve Galax S4 tasarımları yoğun eleştiriler almasına rağmen rekor satışlar elde etti. Galaxy Note 3‘te ise özellikle yeniden tasarlanan arka kapak ve daha köşeli yapı birçok kesimin beğenisini kazandı. Galaxy S5’in de Note 3’e benzer bir tasarım sergilemesi bekleniyordu ancak Samsung, Galaxy S3’ten bu yana sürdürdüğü anlayışı devam ettirdi . Galaxy S5’te de arka kapak yeniden tasarlandı fakat Galaxy Note 3’teki beğeniyi kazanmadı. Hatta arka kapak yara bandı ve hastane terliği benzetmeleri yapılarak alay konusu oldu.
Eleştiriler sadece bununla sınırlı değil. Üst sınıf telefonlarda kullanılan plastik malzeme ve Galaxy S5’in tasarım noktasında en önemli rakipler olan One M8, Xperia Z2, iPhone 5S ve artık görüntüleri sızdırılan LG G3’ün gerisinde olması yapılan eleştirilerde başı çekiyor.

Galaxy S5’te yer verilen tasarım ve malzeme kalitesi tartışıladursun Samsung cephesinde Tasarım Bölümü Başkanı’nın değiştiği açıklandı. Halihazırda bu görevi yürüten Chang Dong-hoon’un yerine tasarım bölümü başkan yardımcılığını yürüten Min-hyouk Lee getirildi. Samsung cephesinde görev değişikliğinin nedeni açıklanmadı ancak bu görev değişiminin arkasında yatan sebebin Galaxy S5 olduğu iddia ediliyor. Min-hyouk Lee 2012 yılında henüz 42 yaşındayken Samsung’un en genç üst düzey yöneticisi olmayı başarmıştı.

Yeni tasarım başkanın etkileri Galaxy Note 4’te kendini gösterir mi bilinmez, ancak metal kasadan ziyade plastikten oluşan şık görünümlü telefonların da yapılabileceğini birçok üretici zaten gösteriyor.

kaynak: androidandme

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir