Galaxy S5 ve Galaxy Note 4’te Yer Alacak Kamera Sensörü Şekilleniyor!

blank

Akıllı telefonlarda kullanıcıların en fazla kullandığı özelliklerin başında kamera işlevi geliyor. Gelinen noktaya bakıldığında akıllı telefon kameralarının özellikle Nokia tarafında bir hayli geliştirildiğini görüyoruz. HTC, Ultrapiksel teknolojisi ile yeni bir akım başlatırken, LG G2’de ise optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü kamera yine sektörün dikkat çeken kameralarından biri oldu. Ayrıca Sony’nin de 20.7MP çözünürlüklü Xperia Z1 modeli de kamera tarafındaki gelişmelere örnek olarak gösterilebilir.

Samsung tarafında ise kamera sensörlerinin gelişimi aralıksız sürdürülüyor. Güney Koreli üretici Galaxy S ve Galaxy Note serisinde üst seviye kamera deneyimi yaşatmaya hazırlanırken, bu noktada ortaya çıkan belgeler geliştirilen sensöre ait bazı detayları gün yüzüne çıkarıyor.

Yayınlanan rapora göre Samsung 13MP çözünürlüklü ve standart sensörlerden tam sekiz kat daha fazla parlaklık sunan bir sensörün patenti için başvuruda bulunmuş. Düşük ya da karanlık ortamlarda mükemmel çekim kalitesi sunması beklenen yeni sensör, ayrıca “anti-shake” özelliği sayesinde çekim esnasındaki sallamaları engelliyor. Bu da 1,5° kadar olan çekim hatalarını düzeltme imkanı sunuyor. Bu modül şu an piyasada dijital fotoğraf makinelerinde yer alıyor ve 0.7 dereceye kadar hataları düzeltebiliyor. Düşük güç tüketimi sağlayan kamera modülü standart kamera modülleri ile aynı boyuta sahip olacak.

2014 yılından itibaren hacimli üretime başlayacak modülün Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 modellerinde yer alması bekleniyor.

1

kaynak: techon.nikkeibp

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!