Galaxy S5 ve Galaxy S4 Active LTE-A için Android 4.4.3 Test Süreci Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android 4.4.3 güncellemesi henüz Google tarafından resmen dağıtıma sunulmadı, ancak üreticiler cephesinden güncellemenin test edildiğine dair belgeler sızmaya başladı. Android 4.4.3 güncellemesi halihazırda sadece Sprint operatörü tarafından Nexus 5 için yayınlandı. Google tarafından ise güncelleme şu an sadece ofis çalışanları tarafından test ediliyor ve önümüzdeki günlerde resmen yayınlanması bekleniyor.  Haziran ayında tanıtılacak Galaxy S5 Prime modelinin kutudan Android 4.4.3 ile çıkacağı ve bu sebeple Android 4.4.3’ün bu tarihten daha önce Nexus cihazlara dağıtılması ön görülüyor.

Android 4.4.3 güncellemesini şu an test eden üreticilerden biri de Samsung. Güney Koreli ekibi yayınlanan belgeye göre Galaxy S5 ve Galaxy S4 Active LTE-A (Galaxy S4 kullanıcıları için de iyi haber) modelleri için Android 4.4.3 güncellemesinde test sürecinin başlatmış. Güncellemenin telefon sahiplerine ulaşması haziran sonu ya da temmuz başını bulabilir.

Android 4.4.3’ün hangi yenilikleri getireceği henüz Google tarafından açıklanmadı. Ancak kamera tarafında iyileştirmeler, bağlanabilirlik noktasında gelişmeler, artırılan pil ömrü, güvenlik iyileştirmeleri  ve kararlı bir sistem yazılımının güncelleme paketinin içeriğinde yer alması bekleniyor. Google’ın ayrıca söz konusu güncellemede bir süredir ekran görüntüleri ortaya çıkan yeniden tasarlanmış sanal butonlara geçiş yapacağı da iddia ediliyor. Yeni sanal butonlarda yer alan Google logosunun daha doğrusu yeni sanal butonların üreticilere nasıl yansıyacağı henüz bilinmiyor.

Samsung-KTU70-UpdateReport

Sızdırılan bir diğer belge de ise farklı Samsung modeller için Android 4.4.2 güncellemesinin dağıtım tarihine ilişkin bazı bilgiler yer alıyor. Galaxy Note II ve Galaxy S III’ün LTE versiyonları için güncellemenin birkaç gün içerisinde başlaması bekleniyor. Ayrıca Galaxy Note 3 Neo için de aynı şekilde güncellemenin kısa süre içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Galaxy Grand 2 ve Galaxy Mega modeller içinse güncelleme final aşamasında test ediliyor ve dağıtım temmuz ayı içerisinde gerçekleşecek.

Samsung-KOT49H-UpdateReport

kaynak: sammobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!