Galaxy S5 Yer Alacak 64-bit Destekli Gerçek 8 Çekirdekli

Galaxy S5’te Yer Alacak 64-bit Destekli ve Gerçek 8 Çekirdekli Exynos 6 İşlemcisinde Sona Gelindi!

Andronova

iPhone 5S’te yer alan A7 işlemcisinin 64-bit desteği sunmasıyla birlikte mobil işlemcilerde yeni bir aşamaya geçildi. iPhone 5S’in bir ilki temsil etmesinin hemen akabinde Samsung konuya ilişkin resmi bir açıklama yaparak bir sonraki Galaxy modellerde 64-bit destekli işlemcilere yer verileceğini bildirdi. Bu açıklama sonrası gözler elbette Galaxy S5 çevrildi.

Daha iyi haber ise Qualcomm’un konuyla alakalı yaptığı açıklamaydı. Şirket, mobil dünyasının yazılım ve donanım tarafında 64-bit mimarisine doğru ilerlediğini kaydederek, önümüzdeki yıldan itibaren 64-bit destekli işlemci üretimi için ipucu verdi.

Galaxy S5’e tekrar dönecek olursak; Güney Kore menşeli ittoday.co.kr sitesi tarafından yayınlanan yeni bir rapor Galaxy S5 için hazırlanan yeni nesil Exynos 5430 işlemcisinin üretiminde artık sona gelindiği ve işlemcinin kısa süre içerisinde resmi tanıtımının yapılacağını belirtti. Şu an için sadece bazı küçük teknik ayarlamaların yapılması gerekmektedir.

Exynos 6 (5430) 64-bit ve 4K video desteği sunacak. Söz konusu işlemci aynı zamanda gerçek 8 çekirdekli olacak. Daha önceki Exynos Octa işlemcililerin aksine 8 çekirdek aynı anda çalışabilecek.

Kimi kaynaklar, Samsung’un 40 milyon rakamına ulaşan Galaxy S4 satışlarını yetersiz bulduğunu ve bu sebeple Galaxy S5 tanıtımını ocak ayına aldığını bildiriyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.