Galaxy S5 Zoom 6 Çekirdekli İşlemciyle Kriter Testinde Göründü

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl Galaxy S4 ailesine dahil ettiği üstün kamera özelliklerine sahip Galaxy S4 Zoom modelini temmuz döneminde kullanıcılarla buluşturan Samsung, yeni yılda şubat sonunda duyurduğu Galaxy S5 için de benzer bir anlayışı sürdürecek. Galaxy S5 ailesini oluşturmaya kararlı görünen Samsung bir kez daha amiral gemisi modelin popülerliğinden faydalanarak yeni nesil cihazlar duyurma hazırlanıyor.

teknik destek

Galaxy S5 mini ve Galaxy S5 Neo modeleri halihazırda Hindistan test merkezine ait bazı belgelerde ortaya çıktı. Galaxy S5 ailesine dahil edilecek bir diğer akıllı telefon/kamera çözümü Galaxy S5 Zoom da GFXbench kriter testinde bazı teknik özellikleriyle gün yüzüne çıktı.

Samsung SM-C115 olarak listelenen Galaxy S5 Zoom’un güç birimini geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve ülkemizde de satışa sunulan Galaxy Note 3 Neo’nun LTE versiyonunda yer verilen 6 çekirdekli Exynos işlemci oluşturacak. Exynos işlemci ARM’ın Big.LITTLE tasarımını temel alıyor. 1.7GHz frekans hızına ulaşan Cortex-A15 mimarili iki çekirdek telefonun performansını belirlerken, 1.3GHz‘e ulaşan Cortex-A7 mimarili 4 çekirdek ise daha basit işlemler gerçekleştirerek pil verimliliğini ön planda tutuyor. Galaxy S5 Zoom’da yer alacak grafik yongası ise Mali-T624 olacak.

Kriter testine göre Galaxy S5 Zoom’da iki kamera yer alacak. 20.2MP çözünürlüklü optik zoom gerçekleştirecek kameranı Galaxy S4 Zoom’a oranla daha gelişmiş bir sensöre sahip olması bekleniyor. Yine kameraya Xenon flaşın eşlik etmesi bekleniyor. Melez cihazın ön kamerası ise 2.1MP çözünürlükte olacak.

4.8-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekranın eşlik edeceği telefonda Android 4.4 KitKat, TouchWiz Magazine kullanıcı arayüzü, 8GB depolama, microSD kart desteği, 2GB RAM ve NFC dikkat çeken diğer özellikler olacak.

samsung_galaxy_s_5_zoom_gfxbench

kaynak: talkandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!