Galaxy S5 Zoom Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Samsung’un Galaxy S5 adı altında mobil dünyasına sunacağı cihazlardan bir tanesi de Galaxy S5 Zoom olacak. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Galaxy S4 Zoom, kamera/telefon cihaz kategorisinde bir ilki temsil etmesi itibariyle dikkat çekti. Samsung satışlarda istenilen rakamı yakaladı mı bilinmez, ancak Güney Koreli üreticinin Galaxy S5 adı altında yine benzer bir cihazı piyasa sunacağı artık kesinleşen bir bilgi.

Galaxy S5 Zoom’a ilişkin bir süredir bilgiler yayınlanmakta. İlk olarak melez cihazda yer alan işlemcinin detayları ortaya çıktı. GFXbench kriter testine göre Galaxy S5 Zoom’un güç birimini bir süre önce ülkemizde satışa sunulan Galaxy Note Neo’da olduğu gibi  6 çekirdekli Exynos işlemci oluşturacak. Big.LITTLE tasarımını temel alan işlemcide Cortex-A15 mimarili iki çekirdek 1.7GHz frekans hızına ulaşıyor ve cihazın asıl performansını belirliyor. Geri kalan Cortex-A7 mimarili 4 adet çekirdek ise çok pazla performans göstermeden daha basit görevleri yerine getirerek.

Galaxy S4 Zoom’un belki de en çok eleştirilen özelliklerinin başında tasarımı geliyordu. Oldukça kalın bir yapı sergileyen melez cihaz Galaxy S5 Zoom’da ise görünüşe bakılırsa daha ince bir yapıya bürünecek. Sızdırılan görselde dikkat çeken gelişmelerden biri Galaxy S4 Zoom’da kamera sensörü ve deklanşör butonunun altında yer alan çıkıntının Galaxy S5 Zoom’da yer almayacak olmasıdır. Bu da cihazı daha ince ve şık bir tasarım sunacağı gösteriyor.

Ortaya çıkan görsel Galaxy S5 Zoom’un kamera yeteneklerini de belli oranda gösteriyor. Galaxy S5 Zoom’da Xenon flaşa sahip, 10x optik zoom ve optik görüntü sabitleme teknolojisine sahip 20MP çözünürlüklü bir kamera kullanılacak. Bunun yanı sıra cihazda 1.5 ya da 2GB RAM, 4.8-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran ve Android 4.4.2 özelliklerinin yer alması bekleniyor. Galaxy S5 Zoom mayıs ayında kullanıcılarla buluşacak.

s5-zoom-photo-1

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir