Galaxy S5’e Ait Olduğu Öne Sürülen Metal Çerçeve

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Galaxy S5’e Ait Olduğu Öne Sürülen Metal Çerçeve Gün Yüzüne Çıktı!

Andronova

Galaxy S5 cephesinden detaylar gelmeye devam ediyor. Bir süre önce kamuoyuna yansıyan bazı haberlerde Galaxy S5 lansmanın ocak ya da şubat ayına alındığı ifade edilmişti. Galaxy S4’ün halen kayda değer satışlar gerçekleştirmesi ve Galaxy Note 3 ile iyi bir ivmenin yakalandığı hesaba katıldığında mart ayı yine en ideal dönem olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy S5 bir önceki nesil Galaxy S modellerinde olduğu gibi donanım özellikleri yine birçok kesimin beğenisini kazanacak. Şu ana dek iddia edilen bazı özelliklere değinecek olursak; 2K (2560×1440)çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 4K video kaydı destekleyen 16MP çözünürlüklü arka kamera, yeni nesil Exynos ve Qualcomm (LTE model) işlemciler, 3GB RAM ve Androd 4.4 KitKat işletim sistemi.

Görüldüğü üzere teknik özellikler birçok kesimi yine etkileyecek detaylar sunuyor. Tasarım ve kullanılacak malzeme konusuna geldiğimizde ise Samsung’un daha önceki Galaxy S ailesinde yer verdiği polikarbonat malzemenin Galaxy S5’te yer alması pek olası görünmüyor. Galaxy S4 bu noktada yoğun eleştiri almıştı. Metal kasaya sahip iPhone 5, HTC One ve cam malzemeden oluşan Xperia Z ile birlikte bu eleştirilerin dozu daha artmıştı.

Samsung’un bu yılın ortalarında, gelecek nesil cihazların tasarım ve malzeme anlayışında değişime gitmek için Güney Kore’de “Design 3” adlı yeni bir tasarım stratejisi başlatacağı bildirildi. Değişimin ise ilk olarak Galaxy S5’te başlayacağı iddia edildi. İşte tam da bu iddiayı destekleyen bazı görseller Fransız menşeli nowhereelse.fr sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Gelen haberlere göre sızdırılan görsellerdeki metal çerçeve Galaxy S5’e ait.

Samsung-Galaxy-S5-Cadre-06

Metal çerçeve 72.3mm genişlikte ve 143.8mm uzunluğa sahip. Galaxy S4’ün ise 69.8mm genişliğe ve136.6 uzunluğa sahip olduğu hesaba katıldığında Galaxy S5’in 5.2-inç boyutunda bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Metal kasada kamera girişi daha önce Galaxy S ailesinde yer alan telefonlardan farklı olarak köşeye yerleştirilmiş ve ayrıca kulaklık girişi telefonun alt bölümünde yer alıyor. Bu sebeple söz konusu görseller Galaxy S5’ten ziyade bir süre önce haberlere konu olan Galaxy F serisine ait olabilir.

Samsung-Galaxy-S5-Cadre-01

Samsung-Galaxy-S5-Cadre-02

Samsung-Galaxy-S5-Cadre-05

kaynak: sammobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.