Galaxy S5’in Android 4.4.2 Üretici Yazılımı Yayınlandı

Galaxy S5’in Android 4.4.2’ye Dayalı İlk Üretici Yazılımı Yayınlandı

Andronova

Şubat ayında düzenlenen Dünya Mobil Kongresi kapsamında tanıtılan Samsung’un beşinci nesil Galaxy S telefonu yaklaşık 3 hafta sonra dünya çapında 150 ülkede raflarda olacak. Galaxy S5 sahip olduğu yazılım, donanım ve tasarım özellikleriyle kamuoyundan pek olumlu yorumlar almadı, ancak yine de cihazı önemli bir kesimin ilgiyle beklediğini ifade edebiliriz.

5.1-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranla donatılan yeni nesil akıllı telefon, Qualcomm cephesinden 2.5GHz frekans hızına ulaşan dört çekirdekli Snapdragon 801 MSM9074AC işlemcisini dünyada yaygın şekilde kullanan ilk telefon olma özelliğini gösteriyor. Diğer Galaxy S ve hatta Note serisinden farklı olarak suya ve toza karşı dirençli bir yapı gösteren Galaxy S5 11 Nisan itibariyle ülkemizde birçok taşıyıcı ve perakende mağazalarında raflardaki yerini alacak.

Samsung markalı akıllı telefon ya da tabletlerde cihaz satışa sunulmadan o cihaza ait yazılımın yayınlanması geleneği Galaxy S5’le de devam etti. Güney Koreli üretici 12 Mart’ta inşa edildiği görülen ve Çin’de satışa sunulacak Galaxy S5’e ait Android 4.4.2 KitKat üretici yazılımını yayınladı.

SamMobile sitesinde indirilebilir durumda olan yazılım özellikle geliştiriciler için önem arz etmektedir. Geliştiriciler üretici yazılımında yer alan duvar kâğıtlarını, zil seslerini, sistem uygulamalarını ve Galaxy S5’te yer alan diğer yenilikleri ayrıştırarak önceki nesil Galaxy S ve Galaxy Note serisi cihazlara uyarlayabilir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.