Galaxy S5’in Parmak İzi Sensörü Şekilleniyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Gaalxy S5 tanıtımına günler kalmışken ve her telefon tanıtımı öncesi klasikleşen “kutusuna ulaştık” haberleri yapılmışken Samsung cephesinden yine yeni bir dedikodu geldi. Galaxy S5’in retina taraması ile başlayan güvenlik önlemi bunun bu günkü teknoloji ile telefona sığdırılamayacağının kararıyla yerini ekran üstünden biometrik okuma teknolojisinin geliştirilme haberlerine kadar gitmişti. Bizde sizlerle bu haberleri paylaşmıştık. Galaxy S5’in tanıtılmasına şurada günler kalmışken bu gün anlıyoruz ki tüm bu haberler yalanmış.

Samsung, kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bu parmak izi sensörü ile ilgili bir teknolojiyi uzaydan bulup getirmediği sürece Apple’ın kullanmış olduğu teknoloji benzeri bir yapıyı sunacağı gelen haberler arasında. Hattta tam olarak Apple’ın parmağı home tuşunda tutarak okunması gibi değilde home tuşundan parmak kaydırma suretiyle bu sensörün çalışacağı belirtiliyor. Bunun da kullanıcı deneyimi açısından pek tercih edilmeyeceğini düşünmekteyim. Samsung home tuşuna parmak izi sensörünü eklerse Apple ile aralarında yepyeni patent ihlalleri davaları da açılacaktır. Peki siz hangi şekilde parmak okuma sensörü kullanımını tercih edersiniz özellikle bu konudaki görüşlerinizi çok merak ediyorum.

Galaxy S5 Retina

Samsung Galaxy S5’te söylendiği gibi 2K ekran kullanımına, göz takip sistemine, kafa takip sistemine ve birde ekstradan parmak okuma teknolojisine girerse performans anlamında Galaxy S5 neyi vadeder ve ne kadarını verir bunu bekleyip göreceğiz. Özellikle 2K ekranda oyun deneyimi nasıl sunulacak bunu herkes gibi bende deneyimlemeyi çok istiyorum.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!