Galaxy S5’in Parmak İzi Tarayıcısı Üçüncü Taraf Uygulamalarda Kullanılabilecek

Samsung beklendiği gibi parmak izi tarayıcısını yeni nesil amiral gemisi Galaxy S5’e dahil etti. Parmak izi tarayıcısı aslında teknoloji dünyasında hatta mobil platformda yeni bir gelişme değil ancak Apple‘ın iPhone 5S’te home butonu altına konumlandırdığı Touch ID tarayıcısı, parmak izi tarayıcısının mobil dünyasında bir hayli popüler olmasının önünü açtı. Daha sonra HTC One Max modelinde karşımıza çıkan parmak izi tarayıcısı son olarak Galaxy S5’te yer aldı.

Andronova

Galaxy S5’in resmi olarak tanıtılması sonrası Samsung, Galaxy S5, Gear 2 ve fitness takip cihazı Galaxy Fit’in yazılım geliştirme setini geliştiricilerin hizmetine sundu.

Galaxy S5 yazılım geliştirme araç setinde dikkat çeken detay ise Pass API oldu. Pass API sayesinde üçüncü taraf yazılım geliştiricileri parmak izi tanıma özelliğinden faydalanabilecek. Güvenliğin ön planda olduğu uygulamalarda ya da uygulama içerisine güvenlik önlemlerinin dahil edileceği çeşitli uygulamalarda geliştiriciler, kullanıcının parmak izini bir güvenlik aşaması olarak kullanabilecek.

Samsung ayrıca PayPal ile yaptığı bir anlaşmayı kamuoyu ile paylaşmış ve Galaxy S5 sahipleri mobil ve normal mağazalarda PayPal kabul eden tüm markalarda alışveriş yaparken kullanıcı adı ve şifre işlemleriyle uğraşmayacak, direkt parmak izi tarayıcısı sayesinde ödeme işlemini gerçekleştirebilecek.

Apple’ın A7 çip içerisine dahil ettiği parmak izi tarayıcı ise 3. taraf uygulamalar tarafından desteklenmiyor. Parmak izi tarayıcısı cihaz içi güvenlik ve iTunes-iBooks ödemelerinde kullanılabiliyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.