Galaxy S5’in Ultra Güç Tasarruf Modu Bir Hafta Pil Ömrü Sunuyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung 2014 yılı üst düzey akıllı telefonu Galaxy S5’te 2.800mAh kapasiteli pile yer veriyor. Pilin seviyesi kullanıcılar tarafından eleştirilse de, Samsung telefonda yer verdiği yazılım uygulamalarıyla pil ömrünü artırmayı daha uygun görmüş.

teknik destek

Galaxy S5’te yer alan Ultra Güç Tasarruf Modu, telefonda yer alan Super AMOLED ekranın renklerini ortadan kaldırarak ve telefonun bazı özelliklerini sınırlayarak pil ömrünü ciddi manada artıran bir yazılım özelliğidir. Galaxy S5’in tanıtımında Ultra Güç Tasarruf modunun %10 pil seviyesiyle bir günlük kullanım deneyimi sunduğu açıklanırken, Samsung bu iddiasını doğrulayan bir de video yayınladı.

Yayınlanan videoda %100 dolu pille Ultra Güç Tasarruf Modu’na alınan Galaxy S5’in tam bir hafta pil süresi sunduğu görülüyor. Yedinci gün sonunda telefonda %8 pil kalırken, kullanım süresi boyunca telefonda 86 kısa mesaj, 16 dakikadan fazla konuşma, 119 fotoğraf çekimi, 4 dakika video kaydı gerçekleştiriliyor.

Eğer siz de Galaxy S5’in pil süresinden şikayetçiyseniz belirli aralıkla telefonu Ultra Güç Tasarruf Modu’a alara bu süreyi uzatabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın