Galaxy S5’te Esnek Ekran Kullanımı Mümkün Görünmüyor!

blank

Android üreticilerinin yılın ilk yarısında tanıtımlarını gerçekleştirecekleri amiral gemi modellerine ilişkin bilgiler gelmeye devam ederken, söz konusu modeller arasında gündemi en fazla meşgul eden Galaxy S5 cephesinden yeni bir bilgi geldi. Bir süre önce Galaxy S5 versiyonlarından biri olduğu bildirilen SM-G900F‘e ait donanım bilgileri AnTuTu testinde gün yüzüne çıkmıştı. Test kriterinde ekran boyutuna değinilmese de, ekran çözünürlüğünün Full HD seviyesinde olacağı görülmüştü. Bu noktada dedikodular hala devam ediyor ve Galaxy S5’te 2K çözünürlüklü Super AMOLED ekran ciddi manada dillendirilen bir gelişme.

teknik destek

Samsung’un yeni nesil akılı telefonunda 2K çözünürlüklü ekran olur mu bilinmez ancak Güney Kore kaynaklı yeni gelişmelere göre telefonda esnek-kavisli ekran kesinlikle yer almayacak. KoreaHerald sitesinde yayınlanan makaleye göre Samsung’un milyonlar satan Galaxy S serisinde esnek ekranlara yer vermesi üretim kapasitelerindeki yetersizlik nedeniyle mümkün görünmüyor.

Henüz resmi rakamlar bilinmiyor fakat Samsung’un akıllı telefonlarda kullanmak üzere aylık 500 bin panel üretebildiği ifade ediliyor. Galaxy S4‘ün 40 milyonu aşan satış rakamı dikkate alındığında bu rakamın yetersizdir ve Samsung’un bir amiral gemi modelinde esnek ekran kullanabilmesi için bundan çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Galaxy S5 lansmanına kadar da üretim kapasitesinin milyonları bulması beklenen bir gelişme değil.

Esnek ve kavisli ekrana sahip Galaxy Round modelinin tanıtımını yaparak bu alanda bir ilki gerçekleştiren Samsung, söz konusu telefon satışları olduğunda ise tam bir hayal kırıklığı yaşadı. Telefona Güney Kore’de fazla rağbet olmadı ve sadece 50 bin adet sattı, ki bu rakam oldukça düşük.

Galaxy S5’in uluslararası modelinde esnek ekran kullanımı mümkün olmasa da, tüketicilere Galaxy S4 adı altında birçok seçenek sunan Samsung’un sınırlı sayıda esnek ekranlı Galaxy S5 üretmesi beklenebilir. AnTuTu veritabanında gün yüzüne çıkan Galaxy S5′in donanım özelliklerine buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

kaynak: androidheadlines

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!