Galaxy S5’te ki ISOCELL Kamera Nasıl Çalışıyor

blank

Galaxy S5 çıkmadan içinde barındırdığı teknoloji ile biz teknoloji severlerin gönlünü çaldığını söyleyebiliriz. Açıkçası herkesin bir Galaxy S5 incelemesi peşinde olduğunu ve telefonun fiyatının ne kadar olacağı hakkında bir kumar oynadığını söyleyebiliriz. Galaxy S5, Samsung’un yüz akı mı olacak yoksa bir hayal kırıklığı mı yaratacak bunu zaman içinde göreceğiz; fakat ortada bir gerçek var ki o da Galaxy S5’in bu gün itibariyle donanım anlamında en iyisini ve en fazlasını verdiğini açıkça söyleyebiliriz.

teknik destek

Galaxy S5’in en güçlü taraflarından birisi tabii ki kamera teknolojisi. Samsung geçtiğimiz yıl ISOCELL adını verdiği yeni bir piksel hücre sistemi tanıtmıştı. Bu sistemin kabaca açıklaması ise şu şekilde oluyor. Işın lensten geçtikten sonra ana sensöre yansıyor. Sensörün içinde bulunan pikseller ise ışığı emiyorlar. ISOCELL teknolojisinde ise pikseller oda oda oluşturulduğu için ışığın yan piksellerde kırılma yapması gibi bir durum söz konusu olmuyor. Kağıt üzerinde mükemmel olarak görülen bu sistemin daha net fotoğraflar çekeceğine ise kesin gözüyle bakabiliriz. Daha detaylı karşılaştırmayı Galaxy S5 elimize geçince sizler için yapacağız. Bu teknolojinin nasıl çalıştığını Samsung aşağıdaki video ile çok güzel bir şekilde anlatmış Gelin birlikte videoyu izleyelim.

xP1QR5pFtrQ” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Galaxy S5’in fotoğraf anlamında Lumia 1020’nin rakibi olacak dersek sanırım yanlış bir şey söylemiş olmayacağız. Aşağıda sizlere sunduğumuz resimlerin Galaxy S5 ile çekildiğini belirtelim. Galaxy S5 gerçek dünya da böyle fotoğraflar çekebiliyorsa (ki ben fotoğraflarda photoshop olduğunu düşünüyorum) bu yılın kamera konusunda en iyi telefonu diyebiliriz.

samsung-galaxy-s5-camera-sample-2-hdr samsung-galaxy-s5-camera-sample-focus samsung-galaxy-s5-camera-sample-focus-2 samsung-galaxy-s5-foto-1 samsung-galaxy-s5-foto-2

Kaynak: androidauthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!