Galaxy S5’te Kullanılacak İşlemci CES 2014’te Tanıtılacak!

Andronova
2 Minimum Okuma

CES 2013’te Galaxy S4‘te yer verdiği 4+4 çekirdek yapısına sahip Exynos 5410 işlemcisinin duyurusunu gerçekleştiren Samsung, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2014’te de yeni nesil işlemcisini görücüye çıkaracak. Samsung’un ağustos sonunda lanse ettiği Galaxy Note 3′te Exynos 5420‘ye yer vererek söz konusu işlemciyi hem grafik hem de frekans hızı noktasında daha ileri bir seviyeye taşıdı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yeni yıla artık sayılı günler kaldı ve teknoloji dünyasına yön veren birçok kuruluş ocak ve şubat ayında düzenlenecek uluslararası etkinlikler en güncel teknolojilere yer verdikleri ürünlerini yüz binlerce ziyaretçinin huzuruna çıkarak. Samsung bu etkinlikler giriş/orta seviye telefon ve tablet tanıtımlarının yanı sıra Galaxy S5’te yer vereceği Exynos 5430 işlemcisini de duyuracak. Güney Koreli üretici SamsungExynos resmi Twitter hesabından bir görsel yayınladı ve yeni nesil işlemcinin 7 Ocak’ta başlayacak fuarda duyuracağını resmen onayladı.

ARM big.LITTLE işlemci teknolojisinin yer verildiği Exynos 5410 ve 5420 çözümlerinde 4+4 başka bir ifadeyle iki fark yapıda ve farklı frekans hızında çalışan kümelere yer veren Samsung’un önümüzdeki yıl yaşanacak çekirdek savaşında bu defa elinde daha iddialı bir işlemci olacak. ilk nesil Exynos 5410’da bile 8 çekirdeği pazarlama gücü olarak kullanan Samsung, 64-bit ve 4K video kayıt desteği sunmasına kesin gözüyle bakılan yeni nesil Exynos işlemcide bu defa 8 çekirdeği ayna çalıştıracak. Ekim ayı içerisinde Exynos 5430 işlemcisinde sona gelindiği Samsung kaynaklarınca zaten doğrulanan bir gelişme olmuş ve zaten şirket o dönem 8 çekirdeğin aynı anda çalıştığını ima eden videolar yayınlamıştı.

Yeni nesil işlemcide frekans hızının 2.0GHz seviyesine ulaşması ve ayrıca GPU tercinin yine Mali cephesinden yapılması bekleniyor. Samsung ayrıca Galaxy S5’in uluslararası LTE versiyonunda yüksek olasılıkla Snapdragon 800 MSM8974AC işlemcisine yer verecek.

proxy

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir