Galaxy S5’te Sistem Dosyaları 8GB Alanı İşgal Ediyor!

media 15457

Android işletim sisteminin her yeni sürümü mobil cihazlarda daha fazla depolama alanı işgal etmektedir. Android’in bir de üreticiye özel kullanıcı arayüzüyla harmanlanması neticesinde işgal edilen depolama alanı daha da artmaktadır. Mobil cihazlarda depolana alanı artık önem arz eden bir özellik ve kullanıcılar sevdikleri oyun, film, müzik ve diğer içerilerin sürekli elinin altında olmasını istiyor.

teknik destek

Dahili depolamanın sistem dosyaları tarafından işgal edilmesi dendiğinde eminim birçoğunuzun aklına Galaxy S4 gelecektir. Samsung’un bir önceki yıl amiral gemisi modeli 50 milyon satmasına rağmen depolama noktasında uzun bir süre eleştirildi. Özellikle 16GB’lik versiyonda kullanıcıya bırakılan depolama miktarı 8.11GB olarak kaydedilmişti. Bu şu demekti ki; Samsung yoğun satılan 16GB’lik versiyonun yarısını Android ve kendi dosyalarıyla doldurmuştu. Galaxy S4 için yayınlanan sonraki güncellemelerde depolama miktarında birkaç yüz MB daha boş alan açılsa da, bu noktada kullanıcıların imdadına microSD kart yetişti.

Galaxy S5’te ise Android 4.4 her ne kadar Android 4.2.2’ye göre daha fazla alan işgal etse de, yeni nesil TouchWiz Magazine UX kullanıcı arayüzünün bir hayli hafifletilmesiyle depolama miktarında bir düzenleme yapılması bekleniyordu.

Galaxy S5’in tıpkı Galaxy Note 3’te olduğu gibi 16GB’lik versiyonunun tanıtılmasına ihtimal verilmiyordu. Oysa Samsung, Galaxy S III ve Galaxy S4’te olduğu gibi 16/32GB’lik Galaxy S5 seçenekleri hazırladı. Telefon her ne kadar microSD kart desteği sağlasa da, özellikle 16GB depolama sunan Galaxy S5 satın alanlar mutlaka microSD kart da satın almak zorunda kalacak, zira depolamanın yarısı yine sistem dosyaları tarafından işgal ediliyor.

samsung-galaxy-s5-storage

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın