Galaxy S6 ve S6 Edge avuç içi selfie çekme

Samsung markasının 2015 yılı amiral gemisi olan Galaxy s6 modelinde avuç içi ile selfie çekme nasıl yapılır? Avuç içi selfie çekimini açma ayarları resimli anlatım.

Andronova

Samsung markasının gözde telefon modeli olan ve en çok satanlar arasında bulunan modeli Galaxy S6‘da avuç içini kullanarak selfie çekimini nasıl yapacağınızı bu haberimizde yayınlayacağız.

Selfie dünyayı kasıp kavuran bir fotoğraf çekme yöntemidir. Selfie yöntemi çıkınca kullanıcılar bu yöntemle çekilmiş bir çok fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaştılar. Hatta o kadar ilerlerdi bu fotoğraf çekim yöntemini özel aparatlar bile üretildi. Şimdi hangi telefoncuya giderseniz gidin muhakkak bir selfie çubuğu görürsünüz. Telefonunuzu bu selfie çubuğunun ucuna takarak kendi resimlerinizi veya sevdiklerinizin resimlerini çekebilirsiniz. Dünyada bu kadar meşhur olan bu çekime telefon üreticileri de kayıtsız kalmadılar.

360 Derece selfie çekme

Telefon modellerinin ön tarafındaki kameralar biraz daha kaliteli hale geldi. Megapiksel oranları yüksetildi. Ayrıca bu ön kameralara arka kameradan farklı olarak 360 derece çekim özelliği konuldu. Bu şekilde selfi çektiğinizde ortamda yer alan herkes selfie resminde çıkmaktadır. Ayrıca telefon markaları da yazılımlarda da bu çekime destekleyen özellikler koydular. İşte o özelliklerden biride bu haberimizde bahsedeceğimiz avuç içi ile selfi çekimidir.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge avuç içini kullanarak selfie çekme

Daha önceleri selfi çekimini kolaylaştırmak için selfi çubuklarının çıktığını söylemiştik. Bu yöntemde resim çekmek istediğinizde yanınızda selfi çubuğu olmadığında sizlere kolaylıkla selfi çekme imkanı vermektedir. Peki Samsung Galaxy S6 modelinde avuç içi selfi çekim özelliğini nasıl aktif edebiliriz ?

Bu sorunuzun cevabı için aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • İlk olarak kamera ayarlarına giriş yapınız.
  • Ardından Hareket kntrol tuşunu aktif hale getiriniz.
  • Daha sonra telefonunuzun ön kamerasını açarak avuç içinizi gösteriniz.

Galaxy S6 ve S6 Edge avuç içi selfie çekme


Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 12:25

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın