Galaxy S6’nın iPhone 6s’ten Daha Kötü Olduğu 6 Özellik

media 12707

Bir önceki yazımızda sizlere Galaxy S6’nın iPhone 6s’ten daha iyi olduğu 8 özellik hakkında bilgi vermiştik. Yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Andronova

Akıllı telefon pazarının liderleri ve ezeli rakipleri olan Apple ve Samsung, bu yıl alınan ilk izlenimler doğrultusunda kullanıcılarını memnun etmişe benziyorlar. İki teknoloji devi arasında yaşanan bu ezeli rekabet, elbette bu iki markanın kullanıcılarına da yansıyor.

Bu yazımızda ise Apple‘ın yeni amiral gemisi iPhone 6s‘in Samsung’un amiral gemisi Galaxy S6‘ya göre daha iyi olduğu 6 özellikten bahsedeceğiz.

iphone-6s-ve-galaxy-s6-karsilastirma-goruntu1

1. 3D Touch ekran

Apple bu yıl, bir önceki yıl çıkardığı iPhone 6 modelinde kullanılan Force Touch teknolojisinin yerine, yeni iPhone 6s serisinde 3D Touch ismini verdiği, gerçek dokunma hissi verdiren ve 3 aşamalı olarak daha sert basarak farklı özelliklerin çalışmasına olanak sağlayan yepyeni bir teknoloji ile kullanıcıların karşısına çıktı. Bu gerçekten de olağanüstü bir özellik olmuş.

cSTEB8cdQwo” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

2. Rekor sayıda LTE bandı desteği

iPhone 6s modeli, 23 farklı LTE bandına destek sunuyor ve bu Galaxy S6 göre önemli avantajlardan bir tanesi olarak görülebilir.

galaxy-s6-ve-iphone-6s-karsilastirma-goruntu1

3. 7000 serisi alüminyum gövde

iPhone 6s modeli, uçaklarda, dağ bisikletlerinde, arabalarda kullanılan seviyeye oldukça yakın olan, oldukça dayanıklı 7000 serisi alüminyum gövdeye sahip. Galaxy S6 ise 6063 serisi alüminyum gövdeyle geliyor.

4. Yüksek hassasiyetli dokunsal geri bildirim

Apple’ın yeni iPhone 6s serisinde kullandığı 3D Touch teknolojisine sahip ekranı, aynı zamanda dokunma ve tıklama esnasında sadece 10 milisaniye gibi kısasürede ultra hassasiyete dokunsal geribildirim sağlayan TapTic Engine isminde titreşim motoruna sahip.

galaxy-s6-ve-iphone-6s-karsilastirma-goruntu2

5. Daha büyük kamera pikselleri

iPhone 6s’in 12MP’lik iSight kamerası, 1.16 mikron boyutunda pikselle dışarıdan gelen kirili ışığı kesmede daha iyi başarım sunarken, Galaxy S6’nın kamerasında bu rakam 1.22 mikron.

6. Bluetooth 4.2

Samsung Galaxy S6, Bluetooth 4.1 teknolojisini destekliyorken, iPhone 6s serisinde 2.5 kat daha az enerji harcayan ve daha hızlı veri transferi sağlayan Bluetooth 4.2 desteği bulunuyor.

Sonraki yazılarımızda, iPhone 6s Plus modeli ile Galaxy Note 5 modelinin karşılaştırmasını da yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın