Galaxy S7 güç tasarrufu modu ayarları

blank

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde güç tasarrufu modu özelliğini etkinleştirme ve kapatma işlemlerinin nasıl yapılacağınıza adım adım yer verdik.

teknik destek

Samsung Galaxy S7 modelinde şarjınızın azaldığı dönemlerde kullanabileceğiniz bir özelliği bu makalemizde resimli olarak sizler anlatacağız. Özellikle şarj oranınız %10’un altına düştüğünde aşağıdaki başlığımız altında yer alan adımları uygulayarak şarjınızın gün boyu gitmesini sağlayabilirsiniz.

Samsung markasının 2016 yılındaki amiral gemisi olan Galaxy s7 ve Edge modellerinde yer alan  güç tasarrufu modunu kullanarak şarjınızın daha uzun gitmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle şarjınızın çok az kaldığı durumlarda bu özellik bulunmaz bir kurtarıcı olmaktadır. Normalden daha fazla telefonunuzun şarjı gidebilmektedir. Galaxy S7 ve Edge telefon modellerinde  güç tasarrufu modunu aktif ettiğinizde telefon bazı uygulamaları otomatik olarak devre dışı bırakacaktır. Bundan dolayı daha az enerji harcayan telefonun şarj süresi uzun gidecektir.  Telefonunuz şarjını daha yavaş tüketecektir. Peki Galaxy S7 modellerinde kaç farklı  güç tasarrufu modu bulunmaktadır. Bu  güç tasarrufu modları nasıl etkinleştirilebilir?

Galaxy S7 güç tasarrufu modu ayarları nasıl yapılır

Galaxy S7  ve Edge modellerinde iki farklı  güç tasarrufu modu bulunmaktadır. Bunlar standart olanı ve ultra güç tasarruf modu bulunmaktadır. Bu iki farklı  güç tasarrufu modunu sırasıyla sizlerle paylaşalım;

İlki olan standart  güç tasarrufu modunu sizlerle paylaşalım. Bu modu telefonunuzda aktif ettiğinizde standart kısıtlamalar yapmaktadır. Diğeri kadar etkili olmasada yine sizlere bir nebzede olsa faydası bulunmaktadır. Bu özelliği bildirim çubuğundan veya ayarlar üzerinden aktif edebilirsiniz.

  • Ekranı açınız.
  • Uygulamalara gidiniz.
  • Ayarlar – sistem- güç tasarrufu adımlarını takip ediniz.
  • Son olarak etkinleştirme tuşuna basınız.

Yukarıdaki adımları takip ederek manuel olarak açtığınız bölümde ayrıca uygulamaların ne kadar pil tüketimi yaptığını görebilirsiniz.

Galaxy S7 güç tasarrufu modu ayarları

İkinci olarak ise en etkili olanı ultra  güç tasarrufu modunu sizlerle paylaşalım. Ultra  güç tasarrufu modunu açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. Bu uygulama diğer moda göre daha çok etkili olmaktadır. Daha fazla uygulamayı devredışı bırakarak ekran renginide değiştirmektedir. Bu uygulama varsayılanların yanında sizlere çalıştırmak için ekstra uygulama ekleme imkanı da vermektedir.  Bu modda ekranı kilitlediğinizde internet bağlantınız kopar. Wi-Fi vb bağlantı türlerini sonlandırır. 

  • Ekranı açınız.
  • Uygulamalara gidiniz.
  • Ayarlar – sistem-ultra güç tasarrufu adımlarını takip ediniz.
  • Son olarak etkinleştirme tuşuna basınız.


Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 16:02

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!