Galaxy S7 WI-FI kablosuz bağlantı noktası açma kapatma

Andronova
3 Minimum Okuma

Samsung Galaxy S7 telefonun internetini paylaşma bilgisayarda kullanma nasıl yapılır? Cep telefondaki internet paketi laptop bilgisayarlarda kullanma paylaştırma. Kablosuz wifi ağı açma.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung Galaxy S7 modelinde internet paylaşımının nasıl yapılacağını bu makalemizde yayınlayacağız. İnternet kullanımı ülkemizde ve dünyada hızlı bir şekilde yayıldı. Artık her türlü işlemlerimiz internet üzerinden yapılmaktadır. Mali işlemlerimizden tutun eğlence sektörüne kadar bütün işlerimizde interneti yoğun olarak kullanmaya başladık. Hatta iş başvurularımız devletin vermiş olduğu hizmetler artık online olarak internet üzerinden yapılmaktadır. bundan dolayı internet kullanımı bizler için önem arz etmektedir.

Bu makalemizde evimizde işyerimizde veya herhangi bir ortamda internet bulunmadığı zaman telefondaki internetimizi paylaşıma açarak bilgisayarımızda, tabletimizde veya dizüstü bilgisayarımızda nasıl kullanabileceğimizi anlatacağız.  

Galaxy S7 modelinde internet paylaşımının nasıl yapılacağını bu başlık altında resimli olarak anlatacağız. İlk önce telefonunuzun ana ekranında bulunan sağ alt köşede yer alan “uygulamalar” a tıklayınız. 

Galaxy S7 taşınabilir WI-FI bağlantı noktası nasıl yapılır

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Galaxy S7 taşınabilir WI-FI bağlantı noktası ayarları

Uygulamalar ekranına girdiğinizde ise karşınıza bir çok simge çıkacaktır. Galaxy S7 modelin bu ekranından internet paylaşımı ayarlarını yapabileceğimiz ve çark şeklinde olan “Ayarlar” simgesine tıklayınız.

Galaxy S7 WI-FI bağlantı noktası

Ayarlar kısmına giriş yaptığınızda ise karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekran üzerinden “Mobil Erişim Noktası ve internet paylaşımı” yazısına tıklayınız. eğer bulamıyorsanız yukarıda sağ üst köşede yer alan arama bölüme buradapylaştığımız ismi yazarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

Galaxy S7 WI-FI bağlantı noktası oluşturma

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mobil erişim noktası ve internet paylaşımı başlığı altında aşağıdaki gibi bir ekran sizleri karşılayacaktır. Bu ekranda ilk sırada bulunan mobil erişim noktası yazısına tıklayınız. İlk açtığınızda burada bu ayarın kapalı olduğunu göreceksiniz.

Galaxy S7 WI-FI bağlantı oluşturma

Yukarıdaki işlemlerden sonra bu ekranda internet paylaşımı yapabileceğiniz asıl ekrana ulaşmış olacaksınız. Bu ekranda en üst kısımda “kapalı” yazısısnın karşısında bulunan seçeneğin gri olarka bulunduğunu göreceksiniz. Yapmanız gereken bu yerde yer alan gri ksımı parmağınıla sağ tarafa çekerek aktif etmenizdir. 

Galaxy S7 WI-FI bağlantı açma

Artık mobil erişim noktasının aktif halde olduğunu görebileceksiniz. Bu ekranda ayrıca “şifre” bölümünün altında bu bağlantıda kullanabileceğiniz şifreyi girebilirsiniz. Ayrıca kendiniz şifre belirlemek istemediğiniz takdirde telefon sizlere varsayılan bir şifre sunacaktır.

Galaxy S7 WI-FI kablosuz ağ oluşturma

Bu işlem ile birlikte artık samsung galaxy s7 modelinde internet paylaşımını aktif hale getirmiş olacaksınız. Bu aşamadan sonra anlatacaklarımız diğer cihazlarla olan bağlantınızı nasıl güvenli bir hale getireceğinizdir. Aslında bu tabirler modemde internet kullanan kullanıcılar için çokda yabancı değildir. Buna benzer terimleri modem kablosuz bağlantı güvenlik ayarlarında yayınlamıştık. mobil erişim noktası ekranında sağ üst köşede yer alan “daha fazla” tıklayarak aşağıdaki ekranda olduğu gibi “mobil erişim noktası yapılandırma” seçeneğine tıklayınız.

Galaxy S7 taşınabilir WI-FI kablosuz ağ

Aşağıdaki ekranda yer alan güvenlik ayarları karşınıza gelecektir. Bu ekranda bulunan güvenlik seçeneklerinden “WPA2 PSK” seçeneğini seçiniz. Ardından aşağıda yer alan bölümede bu bağlantıda kullanılan şifreyi giriniz. Yapmış olduğunuz ayarların telefonda aktif olabilmesi için “kaydet” tuşuna bsınız.

kablosuz ağ nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 12:27

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir