Galaxy S7’nin İşlemcisi Exynos 8890 AnTuTu’da Rekor Kırdı!

media 12418

Samsung’ın Galaxy S7 modelinde kullanacağı yeni nesil işlemcisi Exynos 8890, AnTuTu testinde rekor puan alarak gücünü gösterdi.

Andronova

Milyonların merakla beklediği yeni amiral gemisi Galaxy S7‘ye gücünü verecek olan Exynos 8890, yapılan AnTuTu testinden 103.692 puan alarak rekor kırdı. Hatırlatmak gerekirse, Huawei’in yeni nesil işlemcisi Kirin 950, bu testten 79,000 puan almıştı.

Yapılan AnTuTu testinin detaylarında model numarasının SM-G9300 olduğu görülen test cihazın, yeni Galaxy S7 modeli olduğu tahmin ediliyor.

exynos 8890 antutu

Geçtiğimiz Ekim ayında Geekbench üzerinde yapılan testlerde, tek çekirdekte 2294 puan alarak rekor kıran Samsung’un 14nm FinFET teknolojisini kullandığı yeni nesil işlemcisi Exynos 8890 çipsetinin oldukça başarılı olacağı şimdiden görülebiliyor.

Diğer taraftan mobil işlemci pazarındaki en büyük rakibi olan Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 820‘nin ise henüz kapsamlı testleri bulunmadığından, nasıl sonuçlar alacağı merak konusu.

5.2 inç ekrana sahip olacağı tahmin edilen Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 modelinin, Galaxy S5 ve Galaxy S6 modellerinin de MWC (Mobil Dünya Kongresi)’de aynı gün tanıtılmalarından ötürü, önümüzdeki yıl 21 Şubat tarihinde duyurulması bekleniyor.

Şüphesiz önümüzdeki yılın en çok konuşulacak cihazlarından olan ve içerisinde oldukça güçlü Exynos 8890 işlemciye sahip olan S7 modelini dört gözle bekliyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın