Galaxy S8' de Bixby tuşuna başka uygulama nasıl atanır?

Andronova

Samsung' un kısa süre önce çıkardığı yeni amiral gemisi Galaxy S8'de bulunan yapay zekalı sanal asistanı Bixby için yer alan fiziksel tuşun yerine Google Asistanı atama!

Samsung Galaxy S8 modelinde yer alan yapay zekalı sanal asistan Bixby için fiziksel tuş yerine Google Asistan veya başka uygulama atanabiliyor. Nasıl mı, cevabı yazımızda.

Samsung bu yıl oldukça ciddi bir değişimle kullanıcıların karşısına muhteşem özelliklere ve tasarıma sahip yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerini tanıtarak çıktı. Her iki cihaz da sadece boyutsal olarak birbirinden farklılık gösterirken, iki modelin de ortak özelliklerinden olan Samsung’un yeni yapay zekalı sanal asistanı Bixby ise en çok konuşulan konulardan oldu.

Yapay zekalı sanal asistanların yılı olması beklenen 2017’de Samsung’un sanal asistanı Bixby’yi farklı kılan ise, Galaxy S8 modellerinin sol tarafında bulunan ve Bixby‘nin çalışmasını sağlayan fiziksel tuş oldu. Bir çok kişi buna anlam veremezken, bazı kişiler bunun Samsung’un yeni asistanı için cihazlarla ne kadar içli dışlı olacağına işaret ettiğinden bahsede dursun, ciddi bir kitle de Bixby’den memnun olmadığı için bu tuşun yerine Google’ın yapay zekalı yeni sanal asistanı olan Google Asistan‘ı koymak için uğraşıyorlar.

Her ne kadar Samsung Bixby tuşunun fonksiyonelliğinin değiştirilmesini bloke edeceğini söylese de, Android’in özgür mimarisinden dolayı bir çok geliştirici olayı çözdü bile. İşte Bixby tuşunun yerine başka tuş atama yöntemi. www.andronova.net

Galaxy S8’de Bixby tuşunun yerine başka uygulama atama veya Bixby tuşunu Google Asistan ile değiştirme

Galaxy S8'de Bixby nedir

Öncelikle belirtelim, bu işlemler için cihazınızın Root izninin olamasına ihtiyaç yok. Sadece Google Play Store‘dan indireceğiniz uygulama ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bir çok uygulama mevcut ancak biz bu yazıda size en iyi ikisinden bahsedeceğiz.

1. Yöntem: bxActions – Remap Bixby button uygulaması

Artı yönleri: Bu uygulama diğer bir çok uygulamanın aksine, Bixby butonuna basıldığında ilk olarak Bixby uygulamasını açmıyor ve kullanımı oldukça basit.
Eksi yönleri: Bixby butonuna bastığınızda herhangi bir uygulamada iseniz sizi anasayfaya döndürüyor.

Galaxy S8'de Bixby tuşuna başka uygulama nasıl atanır?

bxAction uygulamasını indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

2. Yöntem: All in one Gestures uygulaması

Artı yönleri: Çok fazla özelliğinin olması ve mükemmel şekilde çalışması.
Eksi yönleri: Her ne kadar bazı izinler tuş işlevini değiştirmek için gerekli olsa da, teknik açıdan gereksiz olan izinlerle birlikte çok fazla sistem izni istemesi rahatsız edici.

Galaxy S8'de Bixby tuşuna google asistan atama

Adım 1. Aşağıdaki bağlantıdan All in one Gesture uygulamasını indirin ve açtıktan sonra Hard Keys sekmesini seçerek aktive edin. Ekranın alt kısmında belirecek olan uyarı penceresine dokunun.
Adım 2. Android’in sistem ayarlarında bulunan Accessibility Settings ksımına yönlendirileceksiniz.
Adım 3. Alt kısımda bulunan Services bölümüne doğru ekranı kaydırın ve All in One Gestures‘ı bulup etkinleştirin.
Adım 4. İşlemden sonra All in One Gestures uygulamasındaki Hard Keys sekmesi tekrar açın ve ekranın sağ üst kısımda bulunan üç noktalı simgeye sahip butona tıklayın.
Adım 5. Custom Keys seçeneğine girin ve sonrasında Add Custom Key ‘e basın.

Bixby tuşuna google asistan yapma

Adım 6. Şimdi telefonunuzun sol kısmında bulunan fiziksel Bixby butonuna basın, bu işlemden sonra ekranda 1082 numarası belirecek. Şimdi geri dönme butonuna dokunun ve Hard Keys sekmesini görüntüleyin.
Adım 7. Key Code seçeneğini bulun, 1082 burada Bixby butonunu temsil ediyor, onun üzerine dokunun ve daha sonra buton ile çalıştırmak istediğiniz uygulama ya da eylemi seçin. İşlem bu kadar basit!

/www.youtube.com/embed/VO1ZKbyDv14

All in one Gesture uygulamasını indirmek için: play.google.com/store/apps/details?id=com.phoenixstudios.aiogestures


Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 02:23

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir