Galaxy S8 Plus telefonda kablosuz şarj sorunu

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung firmasının amiral gemisi olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus telefon modelinde yaşanan kablosuz şarj sorunu mu var? Samsung telefonda kablosuz şarj olmuyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung markasının amiral gemisi olan ve en çok satış yapmayı düşündüğü modelini Galaxy S8‘i geçen hafta satışa sundu. Galaxy S8 Plus modeli kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanıldığında bazı ufak sorunlarda çıkmaya başladı.

Galaxy S8 Plus modeli kullanıcılarının geri dönüşleri ile telefonlarını kablosuz şarj ederken sorun yaşadıklarını firma temsilciliklerine bildirdiler. Daha bir haftalık olan  piyasada satışı yeni olan Galaxy S8 modelinde bazı prblemler çıkmaya başladı. Daha önce kullanıcılar tarafından Galaxy S8 modelinde kırmızı ekranda sorunlar yaşandığı şikayetleri gelmişti. Şimdide Galaxy S8 Plus modelinde ye alan ve güzel özelliklerden biri olan kablosuz olarka hızlı şarj etme özelliği çalışmadığı şikayetleri gelmektedir.

Galaxy S8 Plus kablosuz şarj sorunu

Galaxy S8 Plus telefonda kablosuz şarj sorunu

Peki Galaxy S8 Plus modelin bir sorun mu bulunmaktadır? Aslında telefonda bir sorun bulunmaktadır arkadaşlar, Samsung firmasının Galaxy S8 ve Galaxy S Plus modellerinin şarj yapabilmek için piyasa çıkardığı Qi şarj pedlerinde Galaxy S8 Plus modeli herhangi bir sıkıntı çıkarmadan çalıştığı fakat diğer firmaların ürettiği Qi sertifikalı pedlerin Galaxy S8+ modelinde sorun çıkardığı ortaya çıktı. Bu şarj sorunu ya yavaş şarj etme veya telefonu hiç şarj edememe şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bu sorun biraz küçükte görünsede aslında firmanın daha önceki modelleri için çıkardığı Qi pedeleride bu yeni model olan Galaxy S8 serilerinde çalışmamaktadır. Bu sorun tabiki bu pedlerin bu telefon modelleri için Samsung tarafından üeretilmediği için kaynaklanmaktadır. Eğer bu uyumsuz Qi pedlerini kullaırsanız cihaz sizlere “Düzensiz şarj algılandı” uyarısı vermektedir. Bu hata bazı telefonlarda şarj işlemine başladıklarında gelmektedir. Bazı telefonlarda ise yavaş şarjdan hızlı şarj özelliğine geçtiklerinde almaktadırlar.

Burada sizlere bahsettiğimiz sorunu aşağıdaki videoda bir kullanıcı deneyerek bizlere göstermiş. Şimdi bu kullanıcının paylaştığı videoyu sizlere sunuyoruz.


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 11:51

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak