Galaxy S8 satışları Galaxy S7' nin gerisinde kaldı

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung Galaxy S8' ın satışları umulduğu kadar olmadı. Gelen son verilere bakıldığında satışlarda Galaxy S7' nin gerisinde kaldığı görülmekte. Ama yine de telefon bu demeye devam!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

2017 yılının en çok konuşulan akıllı telefon modellerinden Galaxy S8 ve Galaxy 8+ serileri ekran tasarımı ve mükemmel donanım özellikleri ile ilgi odağı olmuş ve Samsung‘a yeni ödüller kazandırmayı başarmıştır.
Samsung tarafından yayımlanan haberler her iki telefon modelinin de satış yönünden çok başarılı sonuçlar aldığı yönündeydi ancak; Güney Kore’de yayımlanan bir rapora göre Galaxy S8 modeli satışlarının Galaxy S7 modeli satış rakamlarını yakalayamadığı yönündedir.

Galaxy S8 satışları azalıyor mu?

Güney Kore’ de yayımlanan haberlere göre Galaxy S8 ve Galaxy S8+ serileri iki ay gibi bir zaman dilimindeki satış başarısı 9.8 adet iken Galaxy S7 modelinin aynı zaman diliminde 12 milyondan daha fazla satış başarısı yakalamıştır. Halbuki kısa bir zaman önce yayımlanan raporlar Galaxy S8 modeli satışlarının Galaxy S7 satışlarını ikiye katladığı yönündeydi. İddiaya göre Galaxy S8 modeli satışlarında yavaşlama olduğu gerekçesiyle bir süreden beri S8 satış rakamları açıklanmıyor.

media 974

Samsung Galaxy S8 satış başarısı

Galaxy S8 modelindeki satış yavaşlamasına sebep olarak üretim aşamasında olan Samsung Galaxy Note 8 serisine ağırlık verilmesi ve bu serinin üretimin hızlandırılması amacı ile Galaxy S8 serisine yoğunluk verilememesi gösteriliyor. Galaxy S8 serisinin satış rakamlarının düşmesindeki diğer bir sebep olarak da akıllı telefon pazarının doyuma ulaşmış olduğu yönündedir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung Yetkilileri bu konu üzerine bir açıklama yaparak Galaxy S8 ve Galaxy S7 modellerindeki satış oranlarının aynı seviyede olduğunu ve Galaxy S7 modelinin tüm dünya geneline aynı anda piyasaya sunulurken, Galaxy S8 serisinin ise ilk etapta belli pazarlardaki kullanıcılar ile buluşturulması nedeni ile böyle bir farkın ortaya çıktığını belirtmiştir.


Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 20:23

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir