Galaxy Tab 3, Exynos 5 octa İşlemcisiyle AnTuTu Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

AnTuTu Benchmark testinde ortaya çıkan bir Samsung cihazı elde ettiği skor ile Galaxy S4 ve HTC One arasında bir konuma yerleşiyor. 1.6GHz frekans hızında çalışan Galaxy S4 aynı testten 27.417 puan elde ederken, 1.7GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 600 işlemcili HTC One ise 24.258 puanı görmüştü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Son gelen değerlendirmelere bakılacak olursa GT-P5200 kod numarasına sahip cihazın Galaxy Tab 3 olduğuna dair ciddi iddialar var. Bir önceki nesil Galaxy Tab 2’nin GT-P5100 olarak kodlandığı hatırlandığında iddiaların gerçeklik payı daha da artmaktadır. Test raporundan Android 4.2.2 ile çalıştığı görülen tabletin 1.6GHz frekans hızında çalışan bir işlemciden güç aldığı görülüyor. Elde edilen 24.616 puan değerlendirildiğinde, Galaxy Tab 3’ün işlemci birimini 1.6GHz’de çalışan Exynos 5 octa işlemcisinin oluşturduğu rahatlıkla anlaşılmaktadır.

media 2991

Tablette yer alan işlemcinin Galaxy S4 ile benzer yapıda 1.6GHz’de çalışan Cortex-A15 çekirdekli ve 1.2GHz’de çalışan enerji verimliliğini ön planda tutan Cortex-A7 mimarili olması bekleniyor. Tabletin dikkat çeken bir diğer detayı ise 1280 x 800p çözünürlüklü bir ekrana sahip olmasıdır. Geçtiğimiz yıl üst sınıf tabletlerde fazlasıyla görmeye alıştığımız bir çözünürlüğün 10.1-inç boyutlu bir ekranda ve bu denli güçlü bir işlemcide yer bulması açıkçası bizleri şaşırttı. Nexus 10, iPad 3 ve iPad 4 modellerinde yer bulan yüksek çözünürlüklü ekranlar dikkate alındığında Galaxy Tab 3’ten de benzer bir ekran çözünürlüğü beklendiğinin altını çizelim.

Elde edilen kriter puanı elbette ki kesin detaylar sunmuyor. Söz konusu teknik özellikler şu an için söylentiden ibaret. Eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde tabletin resmi duyurusu bekleniyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

kaynak: AndroidAuthority

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak