Galaxy Tab E tuş kilidi şifresini unuttum şifre kırma

Andronova

Android tablette desen kilidini kırmak için genelde hard reset atılır. Bu yazımızda da Samsung Galaxy Tab E ekran kilidini açmak için aynı adımları yapacağız.

Çoğu tablet pc’ ler desen kilidi / tuş kilidi aynı adımlarla açılmakta. Galaxy Tab serisinde ekran şifresini kırmak için aşağıdaki yöntemi deneyiniz. Olursa işlem olmazsa tabletin şarjı yetersiz gelebilir. Bazen %20 ve üzeri bazende bu değer %50 olabiliyor. Ama biz %5′ de denedik oldu. Hatta şarja takılıyken yaptık yine oldu.

Galaxy Tab E tuş kilidini kaldırma

Galaxy Tab E hard reset nasıl yapılır? “Ses yükseltme” + “menü” + “güç” tuşlarına aynı anda basınız. Eğer cihazda hard reset bölümü açılmıyorsa öneri ses tuşu sonra menü ve sonra cihazı açma tuşu kullanılsın. Hard reset seçenekleri geldi ama reset atıyorsa yani yeniden cihaz başlatılıyorsa bu sefer yazılar geldiğinde tuşlara basmayı bırakınız. 

Not: Hard reset açılmıyorsa yani “wife data factory reset” seçenekler ekrana gelmiyorsa ve “komut yok” şeklinde bir yazı ekrana çıkıyorsa çözümü için ses tuşlarına basınız ilgli ekran gelecek. İşlem tamamlandıysa cihazı yeniden başlatmak için “reboot” seçeneğine “ses tuşlarıyla” gelip “güç” tuşuna basınız. Tüm seçeneklere ses tuşlarıyla gelinir. Onay için güç tuşuna basılır.

Galaxy Tab E tuş kilidi şifresini unuttum şifre kırmaGalaxy Tab E tuş kilidini kaldırmaandroid tuş kilidini kaldırma

Yukarıdakileri yaptığınızda tabletteki tüm yüklü olan uygulamalar, oyunlar ve hesaplar silinecek. Veriler silinmesin diyenler için farklı bir yazımıda silinmeden açılır mı diye hazırlamıştık. Bu yazımızıda belirttik %100 çözüm diye bir şey yok. Hatta hard resetle bile bazen çözüm olmayabiliyor. Format seçenekleri açılmıyor robot simgesi çıkıyor komut yok diyor gibi…

Galaxt Tab A SM P580, Tab E SM T560, Tab S2 T813, Tab A SM P-580, Tab 3 Lite T113, Tab SM T280, Tab S2 T813 ve T820” açılış ekran kilidini aynı şekilde açabilirsiniz.


Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 20:39

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir