Galaxy Tab Serisine Ait Detaylar Netleşiyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung tablet satışlarında Android dünyasının büyük bölümüne hakim durumda olsa da, genel anlamda henüz iPad hakimiyetini kırmış değil. Güney Koreli üretici MWC 2013 etkinliği kapsamında görücüye çıkardığı ve oldukça iddialı teknik özelliklerle donattığı Galaxy Note 8’in ardından iki yeni tablet daha duyurma hazırlığında.

Yunan web sitesi Techblog, Galaxy Tab serisine dahil edilecek Galaxy Tab 8 ve Galaxy Tab 10.1 hakkında bazı detaylar paylaştı. Söz konusu detayların yanı sıra tabletlerden birine ait bulanık bir görüntü paylaşıldı. Sunulan görselin sahte olduğuna dair iddialar da yok değil.

Galaxy Tab 8’in teknik özelliklerine değinecek olursak 8-inç boyutunda 1280 x 800p çözünürlüklü ekran, 2GB RAM, Andrid 4.1.2, microSD kart desteği, 1.5GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 3MP arka ve 1.3MP ön kamera, Wi-Fi, DLNA, Bluetooth 4.0, Micro USB, 6.95mm kalınlık, 4.500mAh kapasiteli pil ve 330 gram ağırlık gibi orta seviye detaylar karşımıza çıkıyor.

Galaxy Tab 101’de ise 16GB yerleşik hafıza, microSD kart yuvası, 7.000mAh kapasiteli pil, 1GB RAM, 8.7mm kalınlık ve 533 gram gibi detaylar yer bulurken; tabletin söz konusu diğer özellikleri ise Galaxy Tab 8 ile benzerlik göstermekte.

He iki tabletinde mayıs ayı içerisinde resmiyet kazanacağı iddia edilirken, LTE destekli versiyonların ise haziran döneminde tanıtılması bekleniyor.

kaynak: GSMArena

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!