Gboard nedir ne işe yarar?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Sesle yazma ve Google Klavye özelliklerine sahip olan Gboard ile uygulamayı değiştirmeye gerek kalmadan klavyeden arama yapabileceksiniz. Yani kısaca gelişmiş bir klavye uygulaması.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

IOS işletim sistemlerinde yer alan ve kısa süre sonra Android işletim sisteminde de yer alacak olan Google Gboard uygulaması web sitesinde gezinilirken kullanıcılara aradıklarını bulabilmeleri için kolaylık sağlayacak. Google firmasının üretimini yaptığı ve akıllı cihazlara eklediği bu uygulama ile birlikte web sitelerinde gezinti yapmak daha da kolaylaşacak.

İçerikteki Başlıklar

Gboard nedir?

Gboard ne demek? Gboard uygulama iOS klavyelerine yapılan uygulama eklentisinden sonra yakın zamanda Android klavyelerine de gelen bir arama butonu olarak tanımlanabilir. Mesajlaşılma işlemi esnasında karşıdaki kişiye web sitesi bağlantısı göndermek için tarayıcıya erişim sağlamadan web sitesi üzerinden arama yapılabilmesine olanak tanıyan Gboard uygulaması kapsamında kısa süreli mesajlaşma işlemi sağlanabilecek.

Gboard Google şirketinin ürettiği bir uygulama olarak ilk etapta IOS işletim sistemine entegre edilmiş olsa da kısa süre sonra Android işletim sistemine de entegre edilecek.

Gboard nedir ne işe yarar?

Gboard ne işe yarar?

Anlık mesajlaşma uygulamaları kapsamında akıllı cihazın klavyesi kullanılarak yapılacak olan web sitesi aramasına yardımcı olacak olan Gboard uygulaması kullanıcıların aradıklarını anlık olarak bulabilmelerine yardımcı olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Gboard klavyesi üzerinde yer alan “G” logosuna tıklandıktan sonra yapılacak olan web sitesi aramasının karşıdaki kişiye anlık olarak gönderilmesine yardımcı olacak olan uygulama kapsamında iOS kullanıcılarından olumlu geri dönüşler alan Google firması bu uygulamayı Android cihazların belirli sürümlerine de entegre ederek kullanıcılarının kullanabilmesine olanak tanıyacak.


Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 00:20

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir