Geliştiriciler, LG G2’ye 4K Video Kaydı ve Magic Focus Özelliğini Getirdi [Yükleme Talimatı]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yılın dikkat çeken akıllı telefonları arasında gösterilen LG G2 optik görüntü sabitleme teknolojisini beraberinde getiren 13MP çözünürlüklü bir kameraya sahip. Kamera kağıt üzerinde iyi özellikler sunuyor, ancak geliştiriciler söz konusu kameranın istenildiği takdirde daha üstün yeteneklere sahip olduğunu gösterdi. İstenildiği takdirde diyoruz zira XDA geliştiriciler forumunda bu konu üzerinde bir hayli kafa yormuş görünüyor.

teknik destek

Android 4.2 ile çalışan LG G2’den bu yana telefonun kamera özelliklerini daha ileri seviye taşıyan bir kamera yazılımı XDA Forumu’nda mevcut. Birçok G2 kullanıcının yoğun ilgi gösterdiği başlıkta, Android 4.4.2 güncellemesiyle birlikte yeni kamera özelliklerinin sisteme dahil edildiği görülüyor. Bildiğiniz üzere LG G2 için Android 4.4.2 güncellemesi uluslararası arenada başladı. Telefon beklentilerin aksine 4K video kaydını hala desteklemiyor. Bunun yanı sıra LG G Pro 2’de yer alan magic Focus özelliği de yine güncelleme kapsamında yer almadı. Neyse ki geliştiriciler sözünü ettiğimiz tüm bu özellikleri ve daha fazlasını LG G2’ye uyarlamayı başardı.

LG G2’de daha iyi bir kamera deneyimi yaşamak istiyorsanız siz de hazırlanın bu kamera yazılımını kendi telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler cihaza Root ve Custom Recovery (TWRP) yetkilerini kazandırmaktır. Daha sonra yapılması gereken ise alt bölümde yer alan linklerden herhangi birini indirerek TWRP üzerinden yüklemek.

Eğer hala Android 4.2 Jelly Bean ile çalışan LG G2 kullanıyorsanız en güncel kamera yazılımı buradan indirebilirsiniz. Android 4.4.2 KitKat’li LG G2 kullanıyorsanız indirmeniz gerek kamera yazımına buradan erişebilirsiniz.  Android 4.4.2 için hazırlanan kamera yazılımı ayrıca APK şeklinde de yükleyebilirsiniz. Bunun içinse buradaki dosyayı indirmeniz gerekecek. Hazırlanan kamera yazılımının cihazınızda sorunsuz bir şekilde çalışması için telefonda orijinal ROM yüklü olmalıdır.

Not: Cihazınızın yazılımına dışarıdan müdahale edeceksiniz. Bu sebeple oluşabilecek sorunlara karşı sorumluluğun siz de olduğunu belirtelim. 

Yükleme işlemi öncesi mevcut sisteminizi mutlaka yedek almanızı öneririz. Olası bir aksilikte mevcut yazılımın elimizin altında bulunması yararınıza olacaktır. Yükleme sonrası LG G2’nin gelişen kamerasında alt bölümde yer alan yenilikler mevcut olacaktır. Son olarak haberin XDA konusuna alt bölümde yer alan kaynak linkten erişebilirsiniz.

*Daha yavaş denklanşör hızı ile geliştirilmiş gece modu

*Geliştirilmiş akıllı otomatik mod

*4K Ultra HD video kaydı

*720p 120FPS video kaydı

*LG G Pro 2’de yer alan Magic Focus modu

*1600 ISO modu

*Çekim sesinde parazit azaltma

* Artan Panorama çözünürlük

*Görüntülerde azaltılmış JPEG sıkıştırma

kaynak: forum.xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir