08504803968 Vodafone' a mı ait bir numara

Son yıllarda sık sık kampanya için müşteri hizmetleri diyerek arayan numaralarla karşılaşıyoruz. Bunlardan biri ise 08504803968 Vodafone kurumsal biriminden gelen arama.

08504803968 Vodafone' a mı ait bir numara
müşteri hizmetleri

Vodafone kampanya bölümünden aradıklarını söyleyen 08504803968 müşteri temsilcisinin sunduğu numaranızı Vodafone' a taşıdığınızda "1700 SMS, 1700 DK ve internet paketi ise 5GB" abonelik ücreti 33 TL ya da 32 TL kampanyasından yararlanmak ister misiniz şeklinde sunulan kampanya.

Uzun yıllardır telefonla dolandırıcılık bir moda haline dönüştü. Kolay yoldan zengin olmak gibi bir durum gibi görülen ve şebeke halinde çalışanlarla dolu olan yöntemlere her geçen gün yenisi ekleniyor. İşte bu yüzden insanlar normal müşteri hizmetlerinden gelen aramalara dahi şüpheyle yaklaşıyor.

Arayanlar gerçekten Vodafone' dan mı arıyor?

Sizin için Vodafone' u arayıp bu numarayı sorgulattık. Telefon numarası direk Vodafone' a ait değil ama onlarla anlaşmalı bir çağrı merkezi. Yani taşaron bir firma üzerinden satış yapılmakta. Aracı şirketin burada satıştan prim aldığı bir yapı ve sadece Vodafone ile anlaşmaları bulunmuyor. Birden fazla şirket adına pazarlama yapabiliyorlar.

Ne kadar güvenli?

Güvenirliği konusunda net bir bilgiye sahip değiliz ama yarın oluşabilecek bir maduriyette şikayet her iki tarafada yapılabilir. Ama eğer resmi evrak isteniyor ve bu evraklar arayan firmaya gönderiliyorsa o zaman yarın oluşabilecek bir zafiyette nereden geldiğini anlayamayabilirsiniz.

İstenile resmi evrakların başka bir yerde kullanılmayacağına kimse kefil olamaz. Hattı mevcut Telekom şirketlerinde dahi veriler pazarlanırlen bu verilerin farklı amaçta kullanılmayacağından kimse emin olamaz.

Bu 08504803968 numara sürekli kişiye ulaşana kadar ısrarla aramaya devam eder. Hatta kampanyadan yararlanmak istemediğinizi belirtmenize rağmen günler sonra tekrar karşınıza çıkabiliyor. Rahatsızlık verilenlerden biri iseniz Vodafone' u arayarak şikayette bulunabilir ve isterseniz yasal şikayette de bulunabilirsiniz. 

08504803968 Vodafone' a mı ait bir numara

müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri