Cep telefonlarına kredi kartı ile taksit dönemi geri geliyor

banner186

Kredi kartlarına artık cep telefonu taksitlendirme yapılıyor mu ? Cep telefonuna kredi kartı üzerinden taksitlendirme var mı ? Kredi kartı taksitli cep telefonu

Cep telefonlarına kredi kartı ile taksit dönemi geri geliyor
Savaş Taşcıoğlu 10 Ağustos 2016 Çarşamba 17:10

banner192

Cep telefonlarına taksit geri dönüyor, kredi kartlarına taksit seçenekleri artık yeni dönem ile cep telefonu satın alırken kullanılacak. 

Kredi kartlarına taksit seçeneğinin kaldırılması nedeniyle birçok kullanıcı bu durumdan rahatsızlığını dile getirmişti. Yeni düzenleme ile artık kredi kartlarına taksit işleminin devam edeceği yönünde. Artık cep telefonu alırken kredi kartlarına ek olarak taksit seçeneği sunulacağı bilgisi verildi. 

Cep telefonu taksit seçenekleri geri geliyor 

Cep telefonlarına kredi kartı ile taksit dönemi geri geliyor

BDDK Başkanı tarafından yapılan açıklamada. Hem tüketici kredileri hemde kredi kartlarında taksit seçeneğinin arttırılması ile ilgili bir çalışmalarının olduğunu belirtti. İki yıl önce kredi kartlarına artık cep telefonlarının taksit seçeneğinin kaldırıldığı bilgisini veren Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, bugünlerde ise kredi kartına taksit seçeneğinin artacağı yönünde bir bilgi verdi. 

Verilen bilgilere göre artık cep telefonlarına taksit işleminin devam edeceği yönünde ve 36 ay vadeli seçeneğinde 48 aya çıkarılacağı şeklinde bilgiler veriliyor. Yapılan yeni düzenleme yayınlandıktan sonra tüketiciler artık kredi kartlarına taksit seçenekleri ile cep telefonu satın alabilecekler. 

12 ay ek vade 

BDDK Başkanı tarafından verilen bilgilerde ekstra 12 ay daha vade verileceği bilgisi yer almaktadır. Daha önce 36 aya kadar olan vade seçenekleri yeni düzenleme ile 48 aya kadar vade yapılacağı yönünde. 

Kredi kartlarına taksit seçeneğinin cep telefonlarında kaldırılacağını belirten BDDK Başkanı artık tüketiciler eskiye göre daha fazla vade seçenekleri ile cep telefonu alırken taksit seçeneklerini kullanabileceklerini iletti. 

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×