Cyanogen, Google’a Karşı Önemli Bir Hamle Daha Yaptı!

Android işletim sistemi için, Google‘ın çıkartığı yeni sürümlerin üzerinde özelleştirerek geliştirdiği ve CyanogenMod isminde dağıtılan Custom ROM‘larıyla bir çok kişinin en son Android sürümünü kullanmasını sağlayan Cyanogen, “Google’sız Android istiyoruz” söylemiyle, zaten amacı olan şeyi başararak dikkatleri üzerine çekmişti.

Andronova

Diğer taraftan aldığı yüz milyonlarca dolarlık yatırımlar ve ortaklık haberleriyle de gücünü arttırmaya devam eden Cyanogen, şimdi Google‘a karşı önemli bir hamle daha yaparak, Amazon ve Qualcomm‘dan iki kaliteli mühendisi bünyesine kattı.

cyanogenmod

Bu kişilerden ilki, Amazon mühendislik lideri ve Yazılım Geliştirme Yöneticisi olan ve kendisine Cyaongen’de Dünya Geneli Mühendislik Başkan Yardımcılığı verilen Stephen Lawler. İkinci isim ise, Qualcomm’da Mühendislik Başkan Yardımcısı olan ve Cyanogen’de Küresel Sistemler Başkan Yardımcısı olarak atanan Karthick Iyer.

Bir çok dev tarafından yatırımlar alan ve Google’a karşı kullanılmak istenen Cyanogen’in ileride Android işletim sistemi için nasıl bir durum ortaya çıkaracağı merak konusu.

Andronova