DIGIFON nedir sesli mesajınız var 0888

"elif27 üyesinden 1 adet sesli mesajınız var. Dinlemek için 8882322270 B046" şeklinde mesaj geldi mi? Gelen SMS dikkat dolandırıcı mı dersiniz? Evet arayınca ne olur?

DIGIFON nedir sesli mesajınız var 0888
müşteri hizmetleri

DIGIFON nedir, sesli mesajınız var 8882322270 B046 şeklinde SMS aldınız ise sakın aramayınız. Bu tarz yöntemlerle dolandırıların sayısı gittikçe artıyor. Bu yöntem bir nevi sosyal hack olarakta anılıyor. Sahte mesajlarla olta atarak kurbanlarını bekliyorlar.

0888 Ararsam ne olur? Yüksek telefon faturalarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Dakikasına yüksek ücretler ödemek zorunda kalırsınız. Kısa süre önce buna benzer bir dolandırıcılık yapıldı. BTK lisans sahibi şirket bu numaraların kendilerinin kiraladıklarını ama kendileriyşe alakalı olmadıklarını açıklamıştı. Sonra madur olanların maduriyetini kendilerinin gidereceklerini basın açıklamasıyla duyurmuşlardı.

Dolandırıcılık SMS' ler bugün Digifon yarın başka bir isimle karşınıza çıkabiliyor. Bu tarz dolandırıcılık yöntemlerinden dolayı danışmanlık ve zorunlu hizmet veren çağrı merkezleri zor durumda kalıyor. Malum artık müşteri hizmetlerinden arama gelince açmamaya başladık.

DIGIFON mesajına dikkat

Numaramı nereden aldılar? Toplu olarak cep telefonu numarasını pazarlayan yerler var. Bunlar genelde çağrı merkezinde veya veri merkezlerinde bazı çalışanlardan satın alabiliyor. Yani bilgiler sızdırılabiliyor. Hatta T.C. kimlik numaranızdan tutun aile bilgilerine kadar ulaşıyorlar. 

DIGIFON başlıklı gelen mesaj örneğini sizlerle paylaştık. Elif27 yazan sizde başka olabilir. Bazen tüm mesajlarda aynı ad kullanılıyor. Bazende plaka kodu değişiyor. 

 DIGIFON nedir sesli mesajınız var 0888

Örnek verdiğimiz numara değişebiliyor. BTK veya adli soruşturma başlatılarak, emniyet gerekli adımları attığında mevcut numaranın hizmeti durduruluyor. Yani yarın başka bir numarayla farklı kişiler çıkabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 14:36
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
M
M - 2 yıl Önce

Bu elif çok yollu çıktı,herkeside aramış yav:)))

Kaya
Kaya - 2 yıl Önce

Ben bunlarin gelmisini gecmisini 7 ceddinin ......... Siz anladiniz he elifin ayrica

Doğrucu Adam
Doğrucu Adam - 2 yıl Önce

A... telekom şirketleri hat alırken normal vatandaşlardan 30 bin adet belge isterken böyle şerefsizlere neden açık kapı bırakıyor. Asıl suçlu, bu gedikleri kapatmayan 3 tekel telefon şirketidir

Elifsever
Elifsever - 2 yıl Önce

Kıskanmaya başladım. Sadece bana msj attı sanıyordum.

Devlet destekli dolandırıcılık mı
Devlet destekli dolandırıcılık mı - 2 yıl Önce

Aynı mesaj bana da geldi. üç dört ay evvel btkya başka bir şey için başvurmuştum ama cevap yok. bir mesaj için avukat tutup takip etmek gerekiyor herhalde.

Çetin
Çetin - 2 yıl Önce

Bana da öyle mesaj geldi

İBRAHİM SEMİZ
İBRAHİM SEMİZ - 2 yıl Önce

ELİF27 SESLİ MESAJINIZ VAR DİYE BİR MESAJ NUMARANIN ÜSTÜNE TIKLAYINCA ARA BUTONU ÇIKIYOR KESİN DOLANDIRICILAR

sesli mesaj
sesli mesaj - 2 yıl Önce

elif bana sesli mesaj atma direk ara hastayım sana puhahahaha :D

Aliveli
Aliveli - 2 yıl Önce

Bu elifi kime nereye şikayet etmeliyiz peki?

Şikayet etme
Şikayet etme @Aliveli - 2 yıl Önce

BTK' ya yapılabilir. Bunun dışında emniyet...

enis
enis - 2 yıl Önce

napmamızgerekiyor.dinlemek içinaçtım ama konuşmadan kapatım

08882322270 mesaja dikkat
08882322270 mesaja dikkat - 2 yıl Önce

Bu Elif sürekli değişiyor


Teknoloji haberleri