E-posta adresimi unuttum nereden bulabilirim ?

Hotmail, Gmail, Yandex ve Mynet e-posta adreslerine ait kullanıcı adımı unuttum nasıl bulabilirim? Mail adresimi bilmiyorum nereden bulabilirim? Çözüm için detaylar!

E-posta adresimi unuttum nereden bulabilirim ?
banner192

Teknolojinin gelişmesi ile birlik e-posta artık hayatımızın bir parçası oldu. Özellikle akıllı telefonların kullanımının artmasıyla birlikte e-posta kullanımı da daha da artmıştır. Peki bazen sitelere üye olduğumuzda kullanmış olduğumuz e-posta adreslerimizi unutabiliyoruz. Bu durumda e-posta adresimizi nasıl bulabiliriz ?

E-posta adresinin unutulması özellikle üye olduğunuz paylaşım ve sosyal medya sitelerinde sorun teşkil edebilmektedir. Örnek verecek olursak youtube hesabınızda kullanmış olduğunuz e-posta adresini unutursanız neler yapabileceğinize dair bilgileri bu haberimizde paylaşacağız. 

E-posta adresimi unuttum

facebook müşteri hizmetleri
Burada paylaşacağımız yöntem kullandığınız e-posta adresine göre farklılık göstermektedir. Yalnız Gmail, Hotmail, Outlook, Yahoo, Mynet için farklı işlemler yapmanız gereklidir. İlk olarak Gmail e-postası ile işlemlerimize başlayalım;

Gmail: Gmail hesabınıza ait e-posta adresinizi unutursanız, adresinizi bulabilmeniz için iki farklı yöntem uygulayabilirsiniz. İlk olarak e-posta adresinizi alırken vermiş olduğunuz ikinci e-posta adresini kullanarak unuttuğunuz kullanıcı adını öğrenebilirsiniz. Diğeri ise yine e-posta alırken sisteme tanımlamış olduğunuz cep telefonu hattı ile kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerden herhangi birini hatırlamıyorsanız öğrenmeniz mümkün değildir.

Hotmail, Outlook, Mynet, Yahoo: Bu başlık altında bulunan e-posta hizmet sağlayıcıları e-posta adresinizi unuttuğunuzda sizlere kurumsal olarak destek vermemektedir. Fakat bu adresinizi bulamayacağınız anlamına gelmemektedir. Farklı yöntemler uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. İlk olarak  ikinci e-posta yötemini kullanabilirsiniz. Doğrulama için gelen mail adresinde almış olduğunuz e-posta adresinizi görebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak hesabınıza ulaşamazsanız bu mail adresi ile üye olduğunuz alışveriş, oyun, program, facebook, twitter gibi sitelerden alabilirsiniz. Üye olmuş olduğunuz bu sitelerin hesap ayarlarına girdiğinizde üye olduğunuz e-posta adresini kolaylıkla bulabilirsiniz. Son olarak ise tanıdığınız bir kişiye e-posta gönderdiyseniz o kişiden e-posta adresinizin kullanıcı adını alabilirsiniz.

Facebook uygulamasında hesap ayarlarından nasıl e-posta adresinize ulaşabileceğinizi anlatarak makalemize devam edelim;

Aşağıdaki resimde facebook üyeliğinizden e-posta adresinize nasıl ulaşabileceğiniz gösterilmektedir. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan ayarlar bölümüne giriş yapınız. Gelen ayarlar bölümünden Genel sekmesine giriş yapınız. Açılan ekranda Genel Hesap ayarları görünecektir. Bu ekranda iletişim bölümünün karşısında kullanmış olduğunuz e-posta yer almaktadır. 

E-posta adresimi unuttum nereden bulabilirim

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 22:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semiha Karataş
Semiha Karataş - 3 gün Önce

E- posta adresimi unuttum nasıl bulabilirim

Kullanılan cihaz
Kullanılan cihaz @Semiha Karataş - 3 gün Önce

Nede veya nerelerde kullanıyordunuz?

semiha karataş
semiha karataş - 2 hafta Önce

hotmail adresimi şifremi unuttum sayfama giremiyorum

MUSTAFA YILDIRIMCILAR
MUSTAFA YILDIRIMCILAR - 2 ay Önce

G MAİL ADRESİNİ TEKRAR GÜNCELEM HESABIMI FARKLI BİR G MAİL OLUSTURDUM AYNI TWİTTER HESABIMDAN DEVAM ETMEK İSTİYORUM ADIMA 2 VEYA 3 TWİTTER VAR BUNLARI SİLİP TEK BİR TWİTTER HESABIMDAN DEVAM ETMEK İSTİYORUM KOLAY GELSİN.543542

Birden fazla twitter hesabını kapatma
Birden fazla twitter hesabını kapatma @MUSTAFA YILDIRIMCILAR - 2 ay Önce

Hesaplarınızın şifresini hatırlamıyorsanız şifre sıfırlama yazımıza bakını birde twitter müşteri hizmetleri yazısına oradaki url adresini deneyiniz

emine demir
emine demir - 3 ay Önce

telefonda meil aresimi unuttum

Emrullah
Emrullah - 3 ay Önce

E posta adresimi unuttum yardım edin

Ramazan aris
Ramazan aris - 5 ay Önce

Unutum

Gökhankaraoğlan
Gökhankaraoğlan - 6 ay Önce

E posta şifremi unuttum yardım

Serkan
Serkan - 6 ay Önce

Doğan

firuzjon tolibov
firuzjon tolibov - 7 ay Önce

E posta adresimi unuttum yardım edin

Muharrem şen
Muharrem şen - 8 ay Önce

E posta adresimi unuttum

Maili unuttum
Maili unuttum @Muharrem şen - 8 ay Önce

Daha fazla detay yazınız. Gmail, hotmail veya yandex gibi. Şifre mi hesap mı?

Gülay Görmüş
Gülay Görmüş - 9 ay Önce

Eposta adresimi unuttum.Lütfen yardım ediniz.

Mail adresimi unuttum sorunu
Mail adresimi unuttum sorunu @Gülay Görmüş - 9 ay Önce

Hangi mail servisini kullanıyordunuz?

Hamdi
Hamdi - 10 ay Önce

E postamı unuttum

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

E posta adresimi unuttum

levent
levent - 13 ay Önce

E posata adresimi unuttum

Eposta adresimi unuttum yardım edin eposta adresimi unuttum yardım edin
Eposta adresimi unuttum yardım edin eposta adresimi unuttum yardım edin - 1 yıl Önce

Eposta adresimi unuttum yardım edin