E-posta adresimi unuttum nereden bulabilirim ?

banner186

Hotmail, Gmail, Yandex ve Mynet e-posta adreslerine ait kullanıcı adımı unuttum nasıl bulabilirim? Mail adresimi bilmiyorum nereden bulabilirim? Çözüm için detaylar!

E-posta adresimi unuttum nereden bulabilirim ?
Çağrı merkezi 16 Mayıs 2017 Salı 22:36

banner192

Teknolojinin gelişmesi ile birlik e-posta artık hayatımızın bir parçası oldu. Özellikle akıllı telefonların kullanımının artmasıyla birlikte e-posta kullanımı da daha da artmıştır. Peki bazen sitelere üye olduğumuzda kullanmış olduğumuz e-posta adreslerimizi unutabiliyoruz. Bu durumda e-posta adresimizi nasıl bulabiliriz ?

E-posta adresinin unutulması özellikle üye olduğunuz paylaşım ve sosyal medya sitelerinde sorun teşkil edebilmektedir. Örnek verecek olursak youtube hesabınızda kullanmış olduğunuz e-posta adresini unutursanız neler yapabileceğinize dair bilgileri bu haberimizde paylaşacağız. 

E-posta adresimi unuttum

Burada paylaşacağımız yöntem kullandığınız e-posta adresine göre farklılık göstermektedir. Yalnız Gmail, Hotmail, Outlook, Yahoo, Mynet için farklı işlemler yapmanız gereklidir. İlk olarak Gmail e-postası ile işlemlerimize başlayalım;

Gmail: Gmail hesabınıza ait e-posta adresinizi unutursanız, adresinizi bulabilmeniz için iki farklı yöntem uygulayabilirsiniz. İlk olarak e-posta adresinizi alırken vermiş olduğunuz ikinci e-posta adresini kullanarak unuttuğunuz kullanıcı adını öğrenebilirsiniz. Diğeri ise yine e-posta alırken sisteme tanımlamış olduğunuz cep telefonu hattı ile kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerden herhangi birini hatırlamıyorsanız öğrenmeniz mümkün değildir.

Hotmail, Outlook, Mynet, Yahoo: Bu başlık altında bulunan e-posta hizmet sağlayıcıları e-posta adresinizi unuttuğunuzda sizlere kurumsal olarak destek vermemektedir. Fakat bu adresinizi bulamayacağınız anlamına gelmemektedir. Farklı yöntemler uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz. İlk olarak  ikinci e-posta yötemini kullanabilirsiniz. Doğrulama için gelen mail adresinde almış olduğunuz e-posta adresinizi görebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak hesabınıza ulaşamazsanız bu mail adresi ile üye olduğunuz alışveriş, oyun, program, facebook, twitter gibi sitelerden alabilirsiniz. Üye olmuş olduğunuz bu sitelerin hesap ayarlarına girdiğinizde üye olduğunuz e-posta adresini kolaylıkla bulabilirsiniz. Son olarak ise tanıdığınız bir kişiye e-posta gönderdiyseniz o kişiden e-posta adresinizin kullanıcı adını alabilirsiniz.

Facebook uygulamasında hesap ayarlarından nasıl e-posta adresinize ulaşabileceğinizi anlatarak makalemize devam edelim;

Aşağıdaki resimde facebook üyeliğinizden e-posta adresinize nasıl ulaşabileceğiniz gösterilmektedir. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan ayarlar bölümüne giriş yapınız. Gelen ayarlar bölümünden Genel sekmesine giriş yapınız. Açılan ekranda Genel Hesap ayarları görünecektir. Bu ekranda iletişim bölümünün karşısında kullanmış olduğunuz e-posta yer almaktadır. 

E-posta adresimi unuttum nereden bulabilirim

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Eposta adresimi unuttum yardım edin eposta adresimi unuttum yardım edin - 3 ay önce
Eposta adresimi unuttum yardım edin
Avatar
Hamdi - 4 gün önce
E postamı unuttum
Avatar
ggggggggggggggggggggg - 9 ay önce
gggggggggggggggggggggggggg
Avatar
levent - 3 ay önce
E posata adresimi unuttum
Avatar
Mehmet - 2 ay önce
E posta adresimi unuttum