Bodrumda aile ile gidilebilecek yerler

Türkiye' nin önemli turizm yerlerinden biri Bodrum' da aile ile gezilecek yerler arasında bir kaç örnek ve aile ile gidilmeyecek yerlere de dikkat etmek gerekiyor.

Andronova

Kendine has muhteşem mimarisi ve küçük balıkçıları andıran köyleri ile herkesi kendisine çekmeyi başaran Bodrum’da ailecek birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Peki, bunlardan başlıcaları hangisidir?

1. Bodrum kalesi

Küçük bir yarımada üzerinde kurulu olan Bodrum Kalesi, 1402 yılından beri ilk günkü gibi korunmasını sürdürmektedir. Bu kalenin en güzel özelliği ege manzarasına karşı yer almasıdır. Bu kalenin içerisinde aynı zamanda Bodrum Sualtı Arkeolojisi müzesi bulunmaktadır.

2. Gümüşlük

Adeta küçük balıkçı kasabasını andıran Gümüşlük, Tavşan Adası ve Gümüşlük Koyuna karşı bir manzara oluşturmaktadır. Bu semtin ilgi görmesinin en büyük nedeni denize karşı küçük balık lokantalarını bünyesinde bulundurmasıdır. Mimoza ve Aquarium en sık tercih edilen balık lokantasıdır.

3. Barlar sokağı

Merkezin tam ortasında kendisini bulunduran Barlar Sokağı, eğlenceyi sevenler için vazgeçilmez bir yer olmaktadır. Burada o kadar fazla mekan yer almaktadır ki kişiler hangisine gidecekleri konusunda oldukça zorluk çekmektedir. Eğer ki manzaraya karşı cafelerde, canlı müzik tercihiniz olabilir. Tabi aile ile pek gidilecek yerler değil gibi geliyor.

4. Bodrum antik tiyatrosu

En eski tiyatrolar arasında yer alan Bodrum Antik Tiyatrosu ise, Bodrum’u karşılayan harika bir manzaraya eşlik etmektedir. Tüm bunlar ile birlikte 13000 seyirciyi bünyesinde barındırabilen bu antik tiyatro, birçok festivali ve konserleri içerisinde barındırabiliyor.

Bodrumda aile ile gidilebilecek yerler

Andronova