Giresun görülecek yerlerden bazıları

Giresun gezilecek yerleri sizler için sıraladık. Belli başlı bazı gidilecek yerleri paylaştık. Önemli plajların dışında yayla, kale ve ada gibi gezilecek yerleri şekillendirebilirsiniz.

Andronova

Bu yazımızda Giresun’a gittiğinizde gelebileceğiniz yerleri derleyip sizlere tanıtmaya çalıştık. Bu yerlere geçmeden önce Giresun hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

Giresun şehri Karadeniz bölgesinin Doğu Karadeniz kısmında yer alır. 500 bine yakın nüfusu vardır ve 16 ilçeden oluşur. Giresun fındığı ile tanınmış bir şehirdir. Hatta dünyanın en kaliteli fındığının burada yetiştiği de söylenmektedir. Giresun da birçok plaj ve yayla bulunmaktadır.

Giresun görülecek yerler 

1) Giresun adası

Karadeniz de bulunan iki adadan biridir Giresun adası. Doğu Karadeniz’de yaşanabilir tek ada özelliğine sahiptir. İl merkezinin 2 km uzağında bulunmaktadır. Hatta bu adayı mitoloji de yer alan Herkül’ün ziyaret ettiği söylenir ve bu sayede de BBC kanalı burada belgesel çekmiştir.

2) Kümbet yaylası

Karadeniz yeşilliği ile insanları büyüleyen bir yapıya sahiptir. Böyle olunca Karadeniz’e gidip bir yaylaya gitmek olmaz. Giresun’da gidilecek yaylalardan biride Kümbet yaylasıdır. İl merkezine 52 km kadar bir uzaklıktadır. 1640 metre rakımda bulunan yaylada birçok tesis bulunmaktadır.

3) Giresun Arkeoloji müzesi

Bir geziye gidildiğinde yapılması gerekenlerden biride şehirde bulunan müzeleri gezmektir. Eskiden kilise olan bir binada hizmet vermektedir. Müzede birçok antik eser, para ve giysi sergilenmektedir.

4) Tirebolu kalesi

Giresun’un Tirebolu ilçesinde yer alır. Denizin üzerindeki küçük yarımadaya kurulmuştur. Eski kaynaklara göre Saint Jean Kalesi olarak bilinmektedir. Ayrıca kalenin içinde eski Osmanlı mezarları da bulunmaktadır.

Giresun görülecek yerlerden bazıları

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın