Kaş gezilecek yerler için örnekler

Kaş gezilecek yerleri denince akla gelen yerlerden en bilinenlerden dört tanesini örnek verdik. Malum Türkiye' nin her yeri çok güzel ve yazacak çok yer var.

Andronova

Gezi veya tatil denilince akla ilk gelen yerlerden biri de Kaş’tır. Bu yazımızda Kaş da gezilecek yerler hakkında size bilgi vereceğiz.

Kaş Antalya’nın bir ilçesidir. Antalya’nın batısında ve şehir merkezi 190 km kadar uzaklıktadır. Çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış bir ilçedir. İlçede Akdeniz iklimi hakimdir. Fakat deniz seviyesinden 700 metre kadar yükseklikte karasal iklim özellikleri görülür. Kaş’a en yakın hava limanı Muğla Dalaman’dadır. Yaklaşık 150 km mesafede bulunur. Şimdi Kaş da gezebileceğiniz yerleri sıralayalım.

1) Saklıkent kanyonu

Antalya- Muğla sınırında yer alan bu yer daha çok Fethiye’ye yakın olsa da Kaş gittiğinizde uğramanız gereken doğa harikalarından biridir. 14 km uzunluğundadır. Kanyondan akan su çok soğuktur. Yeme içme alanları da mevcuttur.

2) Mavi mağara

Kaş’a 18 km uzaklıkta bulunmaktadır. Ünlü Kaputaş plajına ise 500 metre mesafededir. Mağaraya tekne turları da düzenlenmektedir. Mağara dalışa elverişlidir. Girişi güneş ışıklarının yansımasından dolayı mavi göründüğü için Mavi Mağara denmektedir.

3) Antiphellos antik kenti

Kaş’a 10 km uzaklıktadır. Eşsiz tiyatro manzarası ile sizi büyüleyecektir. Antik kentin çevresinde birçok kaya mezar ve Likya lahidi de bulunmaktadır. Tiyatronun M.Ö 1. yüzyılda inşa edildiği ve 4.000 kişi kapasiteli olduğu düşünülmektedir.

4) Demre- Aziz Nikolaos kilisesi

Kaş-Finike yakınlarında Demre ilçesinde yer alır. Aziz Nikolaos’un noel baba olduğuna inanılır. Kilise değişik zamanlarda tadilat gördüğü için dönemin çeşitli izleri mevcuttur. Belli bir ücret ödeyerek giriş yapabilirsiniz.

Kaş gezilecek yerler için örnekler


Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 01:00

Andronova