Muğla tatil yapılacak yerler

Muğla gezilecek tatil yapılacak yerler listemizde Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi önemli yerleri bulacaksınız. Aileniz ile tatil yapacağınız ve görülecek yerlere hadi bakalım.

Andronova

Ege Denizi ve Akdeniz gibi iki güzel ve önemli denize kıyısı olan Muğla, hem kültür, hem doğa, hem de deniz turizmi açısından Türkiye’nin en önde gelen şehirlerindendir. İşte Muğla’da tatil yapılabilecek yerler:

Bodrum gezilecek yerler

Bodrum, Muğla denince akla ilk gelen tatil yerleri arasındadır. Doğa ile iç içe olmak isteyenler için kamp yerleri, lükse önem veren tatilciler için her bütçeye uygun otelleri ile her kesimden insana hitap eder. Yılın on iki ayı boyunca yurt içinden ve yurt dışından on binlerce tatilciyi ağırlar. Müzeleri, Bodrum Kalesi, antik kentleri, el yapımı doğal ürünlere ulaşabileceğiniz çarşıları ve birbirinden güzel koyları ile Bodrum, eşsiz bir tatil imkanı sunar.

Marmaris gezilecek yerler

En çok tercih edilen tatil yerlerinden biri de Marmaris’tir. Marmaris, daha çok tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bir tatil beldesidir. Selimiye, Bozburun, Sedir Adası, Kız Kumu gibi doğal güzellikleriyle meşhur semtleri ile Marmaris, Muğla’nın mutlaka görülmesi gereken bir ilçesidir.

Fethiye gidilecek yerler

Fethiye; gürültüden uzak, sakin, doğa ile iç içe bir tatil arayanların daha çok tercih ettiği bir tatil yeridir. Ölüdeniz, Kayaköy, Saklıkent, Kabak Koyu ve Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin en güzel ve en popüler uğrak yerleridir. Ölüdeniz aynı zamanda yamaç paraşütü için çok önemli bir noktadır.

Muğla tatil yapılacak yerler

Datça 

Datça, Muğla’nın sakinlik ve doğayla iç içelik bakımından Fethiye’ye fark atan bir ilçesidir. Kasaba havası veren merkezi ve hala bakir kalmayı başarabilmiş koyları ile doğaseverleri mest eder. Yolunuz düşerse, Eski Datça’ya da mutlaka uğrayın.

Dalyan önemli yerleri

Dalyan, Muğla tatil yerleri arasında tarih ve doğal güzellik bakımından şehrin incisi kabul edilir ve Muğla’nın Ege ve Akdeniz arasında kalan birleşme noktasıdır. En popüler yerleri, Kaunos Antik Kenti ve Caretta Caretta’ların yumurtalarını bıraktığı İztuzu Plajı’dır.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın