Gmail şifremi nasıl değiştiririm

Gmail hesabıma ait şifremi nasıl değiştirebilirim? Gmail e-posta adresimin parolasını nasıl değiştirebilirim? Gmail hesabıma ait parolayı değiştiremiyorum çözüm yazımızda.

Gmail şifremi nasıl değiştiririm
banner192

Google firmasının bir çok uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamalardan veya firmanın sunmuş olduğu hizmetlerden herhangi birini kullanıyorsanız mıhakkak gmail hesabınız bulunmaktadır. Bundan dolayı gmail hesabınız ile google hesabınız aynıdır. Google hesabınız aslında  gmail hesabınızdır. Bundan dolayı gmail hesabınızın şifresini değiştirdiğinizde YouTube ve Google+ hesaplarınıza giriş şifrenizi de değiştirmiş olacaksınız. Kısaca bütün google hizmetlerini tek bir şifre ile kullanmaktasınız. Bu hizmetleri kullandığınız gmail hesabınıza ait şifrenizi nasıl değiştirebileceğinizi bu haberimizde anlatacağız.

Gmail hesabınız diğer e-postalarınızdan aslında önemlidir. Çünkü gmail hesabınıza ait kullanıcı adınızı android telefonunuzda da kullanmaktasınız. Bundan dolayı bu hesabıza ait işlemler telefonunuzdaki hesabınıza etkilemektedir.

Gmail hesabına ait şifre nasıl değiştirilir

facebook müşteri hizmetleri
Aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip ederek gmail şifrenizi değiştirebilirsiniz;

  • İlk olarak gmail hesabınızı değiştirebilmek için gmail hesabınıza giriş yapınız. Gmail hesabınızı açtıktan sonra karşınıza gelen ekranın sağ üst kısmında bulunan çark şeklindeki "Ayarlar" simgesine tıklayınız. Aşağıda bu ekranın görüntüsünü sizlerle paylaştık. Kırmızı kutucuk içerisine aldığımız bölüm gmail hesabınıza ait ayarlar bölümüdür.

Gmail hesabının şifresi nasıl değiştirilir

  • Bu işlemden sonra karşınıza ayarlar bölümü gelecektir. Ayarlar bölümünde ise bir çok sekme bulunmaktadır. Bu sekmelerden şifre değişikliği yapabileceğiniz  “Hesaplar ve içe aktarma işlemi” bölümüne giriş yapınız. Bu sekmeleri ve giriş yapacağınız  “Hesaplar ve içe aktarma işlemi” sekmesini aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Gireceğiniz sekmeyi kırmızı kutucuk içerisine aldık

Gmail şifresi nasıl değiştirilir

  • Bu işlemden sonra şifre değişikliği yapacağınız ekrana karşınıza gelecektir. Bu ekranda en üst kısında şifre değiştir yazısını göreceksiniz bu yazıya tıkladığınızda gmail hesabınıza ait şifre değiştirme işlemleri başlamış olacaktır. Aşağıdaki resimde bahsettiğimiz Şifre Değiştir yazısını görebilirsiniz. 

Gmail şifresi nasıl değiştirilir

  • Son olarak karşınıza gelen ekranda sizlerden eski şifreniz istenilecektir. Eski şifreyi girdikten sonra alttaki bölümlere yeni şifrenizi iki kere giriniz. Bu bölümde belirleyeceğiniz şifre kolay tahmin edilebilir olmamalıdır. 8 karakterden oluşup içerisinde harf, sayı ve karakter bulunmalıdır.

Eğer yukarıda sizlere bahsettiğimiz adımların herhangi birinde sorun yaşarsanız yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
DMCA.com Protection Status