Google Play Store' de Rh-01 hatası

banner186

Google Play Store uygulamasında yaşanan Rh-01 hatasını nasıl çözebiliriz? Google Play Store Rh-01 ve sunucudan bilgi alınırken hatası nereden kaynaklanmaktadır?

Google Play Store' de  Rh-01 hatası
Çağrı merkezi 19 Mart 2017 Pazar 14:25

banner192

Google Play Store bu isim android kullanıcılarının yakından bildikleri bir isimdir. Çünkü telefonlarında yer alan uygulamaları bu android market üzerinden yüklemektedirler. Bu haberimizde android kullanıclarının son dönemlerde karşılaştıkları bir hatanın çözümünü yayınlayacağız.

Google Play Store Rh-01 hatası ve çözümü

Google tarafından geliştirilen bu uygulamada yaşanan sorunlardan biride Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu hatasıdır. Bu hata ayrıca RH-01 hatası şeklinde de anılmaktadır. Bu hatanın çözümü nedir ? Aşağıdaki maddeleri adım adım ve doğru şekilde uygularsanız bu hatadan google play store'yi kurtarabilirsiniz :)

  • İlk olarak bu hata uygulamaya erişim sorunu oluşturmaktadır. Buda google play store uygulamasının kullanımını kısıtlamaktadır.

  • Bu hatanın çözümü için android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonunuzda yarlar bölümüne ulaşmanız gerekmektedir. Telefonunuzda ayarlar simgesi genellikle çark şeklinde olmaktadır. Bu çark şeklindeki simgeye tıkladığınızda yarlar bölümüne ulaşabilirsiniz.

  • Ayarlar bölümü bir çok ayarın var olduğu bir kısımdır. Buradan telefonunuzd istediğiniz bütün değişiklikleri yapabilirsiniz. Karşınıza gelen sekmelerden Genel yazısı bölümüne geliniz.

  • Genel bölümünün altında yer alan Uygulamalar kısmına giriş yapınız.

  • Uygulamalar başlığı altında bir çok uygulama karşınıza gelecektir. Burada sizin yüklediğiniz veya telefonunuzda varsayılan uygulama olarak var olan bütün uygulamaları göreceksiniz. Bu bölümde Google Play Store uygulamasını bularak üzerine tıklıyoruz.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra uygulama içerisinde yer alan seçeneklerden Depolama bölümüne giriş yapınız.

  • Son olarak ise bu bölümde yer alan ön belleği temizle yazısına tıklayınız. Aşağıdaki resimde işaretleğimiz yerlere tıklayınız.

Rh-01 hatası çözümü

Google Play Store' de  Rh-01 hatası

Bu işlemlerin ardından telefonunuzda yer alan sunucu hatası sorunu çözülecektir. Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuza temiz bir Google Play sürümü veya eski bir sürümü deneyiniz.

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Kimse - 4 ay önce
Google play storede Rh-01 Gelib Verilerini on belleğini silmiwim Ama yene de RH-01 geliyo
Avatar
Kimse - 4 ay önce
Google play storede Rh-01 Gelib Verilerini on belleğini silmiwim Ama yene de RH-01 geliyo Ne yapmalıyım??
Avatar
aynı - 3 ay önce
Değişen bişey yok