HALKBNK Halkbank dosya masrafını iade ediyor!

banner186

Yeni bir dolandırıcılık mesajı ortaya çıktı. Kredi dosya masrafı iade! "Halkbank, şimdiye kadar sizden almış olduğu 428 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için lütfen giriş" dikkat dolandırıcılar.

HALKBNK Halkbank dosya masrafını iade ediyor!
Müşteri Hizmetleri 04 Nisan 2018 Çarşamba 19:20

banner192

HALKBNK şeklinde atılan SMS' de, Halkbank' ın daha önce aldığı kredi dosya masrafını veya kredi kartı masrafını geri ödüyormuş gibi dolandırıcılık yöntemi tespit ettik.

HALKBNK nedir? Gelen mesaja dikkat! Mesaj' ta "Halkbank internet şubesi" şeklinde giriş yapmanız için link yer alıyor. Bu link sahte bir Halkbank web sitesine yönlendiriyor. Adrese girdiğinizde her hangi bir şey olmuyor. Açılan sayfada internet şube giriş bölümüne yönlendiriyor. Tabi bu alana yazdıklarınız dolandırıcıların eline ulaşıyor. 

Bu halkbank-paraf-internetsube. com adrese dikkat ediniz. Sizede bu şeklinde bir SMS geldiyse itibar etmeyiniz. 

HALKBNK mesajı dikkat!

HALKBNK Halkbank dosya masrafını iade ediyor!

HALKBNK tıklandığında ne çıkıyor? Sahte şube girişi sayfası açılıyor. Burada müşteri numarası, parola ve internet şube giriş bilgileri yer alıyor. Alt tarafta ise sizi ikna etmek için Halkbankasının resmi web adresi linkleri yer alıyor. Ama buradaki parola oluşturma butonuna tıkladığınızda sayfanın olmadığını gösteren 404 hatası ekrana geliyor.

Açılan web sitesi halkbank-paraf-internetsube. com bu şekilde Halkbank' ın bir sitesi bulunmamakta. Konu hakkında emniyete ve web üzerinden şikayette bulunabilirsiniz.

HALKBNK sms

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ismail ünal - 2 hafta önce
işin ilginç yanı halkbankasıyla hiçbir alış verişim yokken bana geldi bu mesaj.
Avatar
erol uysal - 1 hafta önce
bana da bugün geldi. 364 tl dosya masrafı iadesi diye. Bankadaki tüm hesaplarımı kapattığım ve hiçbir ilikim olmadığı halde.
Avatar
Hacismel - 4 gün önce
Banada 364 tl.nin iadesi için mesaj geldi.Halkbankasının kapısının önünden geçmeyeli seneler oldu. Ahlaksızlığın diz boyu olduğu bir ortamdayız vede iyi günlerde değiliz.
Avatar
Zeynep Pınar - 2 gün önce
PARAF 'Dan KAMPANYA! Suana Kadar Sizlerden Alinmis Olunan 480 TL Kart Aidati PARAFPUAN Olarak Iade Edilmektedir, Iadeniz Icin ; bit. ly/2HuCCZa (parafcard-emobil. com/HostLogin.html)
B153

Banada bu geldi aynı şekilde hiçbir alış veriş yok ama hatta halk bankasindan arıyoruz diye defalarca aranıyorum ve Şikayet etmekten bile bikmis durumdayım.