Huwai P20 Lite kazandınız Huwai ne la!

Kargo üzerinden yapılan harcamalardan dolayı Huwai P20 Lite kazandınız diyen bir SMS mesajı geldi mi? Dolandırıcılıkta çığır açan yöntemlerden yenisi ile karşılaştık.

Huwai P20 Lite kazandınız Huwai ne la!
müşteri hizmetleri

08507850222 numaradan tebrikler ile başlayan bir mesajda kargo firmalarından yapılan harcamaların sayesinde hediye "Huwai P20 Lite kazandınız" diyor. Ya adamlar daha şirketin adını doğru yazamamış ama bakalım kaç kişiyi dolandırabilecekler. :)

Eskiden bu yöntemlerle çok daha fazla karşılaşırdık. Mesaj gelirdi ve PTT kargoyla ödemeli kargo gönderilir ve 100 - 150 TL arasında para verilirdi. Paketi açardınız 5 Liralık bir şeyle karşılaşırdınız. Tabi sadece bunla sınırlı değil sağlık sigortası ve hukuk büro mesajlarıyla da karşılaşırdık.

Devletin en sonunda buna bir el atmasıyla bu furya minimuma indi. Gelelim konumuzun detaylarına...

Huawei P20 Lite kazandınız mesajda aramanızı istedikleri İstanbul numarası 02129180385 ve farklı farklı numaralarla karşılaşabilirsiniz.

İsteyenler bu iki numarayı şikayet edebilirler. Şunu soran oluyorsa ya 0850 numara nasıl veriliyorda bu adamlar dolandırıcılıkta kullanıyor! Herkes kimlik görüntüsü ile başvuru yapabiliyor. Yani firma veya şirket olmanız gerekmiyor.

Huwai P20 Lite kazandınız Huwai ne la!

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 15:51
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri