Nokia’nın Oscar Üzerinden Samsung’a Göndermesi!

Geçtiğimiz gün 86. düzenlenen Oscar ödül töreni yapıldı ve ödüller dağıtıldı. Oscar gibi büyük bir organizasyonda reklamlar oldukça önem kazanıyor. Tüm dünyada milyarları bulan izleyici kitlesiyle Oscar ödül törenin her anı sansasyon ve reklamları ile son yıllarda öne çıkmakta.

Amerika’nın gündüz kuşağında program yapan ünlü talk show yapımcısı ve sunucusu Ellen DeGeneres’in Samsung ile yaptığı küçük! anlaşma sonrası Note 3 ile çektiği birbirinden değişik selfie fotoğrafları gündeme bomba gibi düştü ve rekor bir retweet aldı. Yazıyı hazırlarken 3 milyon kişinin retweet yaptığı bu fotoğraftan sonra Nokia Amerika müthiş bir tweet attı. İşte o fotoğraflar;

BhxWutnCEAAtEQ6 (1)

BhxE2KJCMAAVi4d

İşte bu fotoğraflardan sonra Nokia Ellen’in twitter hesabına bu bulanık fotoğrafları kaldırması gerektiğini belirten bir tweet attı. Ben o tweeti çok aradım ama bulamadım sanırım yetkililer tarafından kaldırıldı.

Kamera konusunda en iyiyi sunan Nokia’nın böyle bir tweet atmasını oldukça haklı görüyorum. Çin’li üreticilerin telefonlarında ön kameraların 8 megapiksel çözünürlüğe ve otomatik odaklamaya bile kavuştuğunu hatırlatarak büyük üreticilerin bu tarz farklılıklara daha fazla önem vermesini diliyoruz.

Kaynak: phonearena