Opera tarayıcısında bedava VPN kullanma

Opera tarayıcında ücretsiz olarak VPN nasıl kullanılacağını bu haberimizde yayınlayacağız. Opera 'da VPN ayarlarını nasıl yapmalıyız ki bedava VPN kullanabiliriz. Programsız!

Opera tarayıcısında bedava VPN kullanma
müşteri hizmetleri

Bilgisayar tarayıcıları internte kullanımında çok özel bir yeri bulunmaktadır. Eskiden windows işletim sisteminin ilk olarak renkli ekran görünümünde olduğu zamanlarda web tarayıcısı olarak sadece internet explorer bulunmaktaydı. Farklı tarayıcılar olsa bile kimse tarafından tercih edilmemekteydiler. Daha sonra gelişen yazılım dünyası farklı web tarayıcları insanların hizmetine sundular. Bunlardan en çok adını duyduğunuz ve dünyada en çok kullanılan bizcede içlerinde sayfa görüntüleme hızında en iyisi olan google tarafından geliştirilen Chrome web tarayıcısıdır. Daha sonra Firefox, opera gibi yazılımlar bu sektöre girmeye başladı. Hatta Apple firmasının yalnızca mac os'lar için yaptığı safari bile windows işletim sisteminde çalışır hale geldi.

Şimdi bu haberimizde her geçen gün kendini yenilyerek devame den opera tarayıcısınd olan yeni bir özelliği nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Opera tarayıcısında bedava VPN kullanma

Opera tarayıcısında bedava VPN kullanma

Son aylarda opera yeni güncellemesi ile yeni bir özelliğini ücretsiz olarak sunmaya başladı. Artık opera web tarayıcılarında VPN özelliği ücretsiz olarak sizlere sunulmaya başlanıldı. Opera kullanım olarak dünya sıralamasında üst sıralarda olan bir web tarayıcısıdır.  Günümüzde VPN programlarından geçilmezken Operanın bu hizmeti güzel gibi durmuş.

Opera yaptığı açıklama ile artık VPN özelliğini operada ücretsiz olarak kullanımını sağlayacak VPN servisini yazılımına entegre ettiğini kamuoyuna duyurdu. Bu aslında biz kullanıcılar için çok güzel bir durumdur. Çünkü ilk olarak VPN yazılımları ücretlidir. Eğer bir VPN kullanmak istiyorsanız bir program almanzı gerekmektedir. Halbuki bu özellikle herhangi bir program kurmadan doğrudan tarayıcınızdan ücretsiz VPN kullanabilirsiniz. Peki VPN opera tarayıcısında nasıl kullanılabilecektir.

Opera tarayıcısında VPN kullanabilmek için Opera Geliştirciler Sürümünü indirmeniz gerekmektedir. Bu sürümüde opera.com/tr/developer linkinden indirebilirsiniz.Opera tarayıcınızı bilgisayara tıkladıktan sonra üste bulunan menü çubuğunda Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Bu bölümde ise VPN özelliğini pasif konumdan aktif yapınız. Bu işlemin ardından opera tarayıcınızda bir web sayfasını açtığınızda gezinti yaptığınız çubuğun sol kısmında bulunan VPN kısmından herhangi bir ülke seçerek VPN kullanımını aktif yapabilirsiniz. Fakart son olarak şunu belirtelim ülkeler arasında şuanlık sadece Almanya, Kanada ve ABD ülkeleri bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 11:36
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri