Samsung, Galaxy S IV Öncülüğünde Önümüzdeki Yıl 390 milyon Akıllı Telefon Satışı Hedefliyor

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung’un önümüzdeki yıl hedefleri netleşiyor. Akıllı telefon rekabetinde listenin zirvesinde yer alan şirket, geride bıraktığımız son çeyrekte mobil telefon satışlarında Nokia’yı geride bırakmayı başarmıştı.

Her bütçeye uygun çözümler sunarak geniş bir kullanıcı kitlesi edinen Samsung, önümüzdeki yıl aynı planlamayı devam ettirmenin yanında Tizen ve Windows Phone 8 platformuna ait cihazlar da sunacak.

Güney Koreli üretici genel anlamda 510 milyon telefon satışı hedeflerken, bu sayının 390 milyonunu akıllı telefonlar oluşturuyor. 2012 yılında Galaxy S III ile satış rekorları kırılırken, Galaxy Note, Note II ve halen iddialı bir konumda yer alan Galaxy S II’de ciddi satışlar elde eden diğer cihazlar oldu.

2012 yılı içerisinde hedeflenen 420 milyon satışın gerçekleştiği düşünüldüğünde, mayıs ayında resmiyet kazanması beklenen Galaxy S IV’ün S III’e nazaran daha fazla satış beklentisi, Galaxy Note serisi ve bunlara Tizen-WP8 çözümleri de eklenince 500 milyon satış rakamı geride bırakılabilir.

kaynak: androidauthority.com