Samsung, Saydam ve Esnek AMOLED Teknolojisiyle Alakalı Bir Tanıtım Videosu Yayınladı!

Son zamanlarda artan esnek ekran teknolojileriyle alakalı gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Samsung, uzun süredir saydam AMOLED ekranlar üzerinde çalışıyor ve yaklaşık bir yıl önce düzenlenen CES 2011 etkinliğinde son prototiplerini tüketiciyle buluşturarak hepimizi heyecanlandırmıştı. Hatta içinde bulunduğumuz yılın ortalarına doğru, önümüzdeki yılda esnek ekranlı Samsung cihazların piyasaya sürüleceği yönünde haberlerle karşılaşmıştık.

Youtube üzerinden yayınlanan tanıtım videosunda, Samsung’un bir konsept tablet bilgisayarına yer veriliyor. bu konsept üründe, gözlüksüz 3D destekli, saydam ve aynı zamanda esnek bir AMOLED ekran teknolojisi kullanılmış. Video gerçekten etkileyici, fakat bu tür bir cihaza yakın zamanda sahip olamayacağımızı biliyoruz. Yine de Samsung’un CES 2012 fuarında biz tüketicilere yeni AMOLED teknolojisinin son örneklerini sunacağından eminiz. Ayrıca 2012′de olmasa bile 2013 ile birlikte akıllı telefon ve tablet bilgisayar sektörlerinde esnek ürünlere bolca rastlayacağımızı düşünüyoruz.

Saydam ya da esnek ekranlar konusunda henüz yorum yapabilmek için çok erken. İlerleyen dönemlerde çözünürlük ve görüntü kalitesi yönünden nasıl gelişmelerin yaşanacağını da bilmiyoruz. Ayrıca katlanabilen ya da giyilebilen saydam bir cihazın hızla gelişmekte olan mobil pazar için ne kadar gerekli olduğunu da şimdiden kestirmek güç. Bunu önümüzdeki fuarlarda sahne alacak olan prototiplerin incelenmesinin ardından anlayabileceğiz.

Kore dilindeki yeni AMOLED teknolojisinin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.