Türkiye' nin elektrik hatları sistemine siber saldırı

banner186

Türkiye' de neden elektrik kesintileri oluyor? FETö bağlantılı olabilir mi? Elektrik kesintilerinin nedeni siber saldırı mı? Hackler saldırı mı yapıyor? BTK ve Enerji Bakanlığı....

Türkiye' nin elektrik hatları sistemine siber saldırı
Müşteri Hizmetleri 01 Ocak 2017 Pazar 22:54

banner192

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı' nın yaptığı açıklamaya göre, elektrik üretimine ve iletim hatlarında yönelik çok sayıda siber saldırının yapıldığı görülmekte. Tabi bu ilk değil 2015 ve 2016 yıllarında da ara ara bu şekilde sorunlar olmuştu. Tabi bakanlıktan bu gibi bir açıklama yapılmamıştı.

Hatırlar mısınız bilmem bir ara bankaların sistemlerine de ara ara saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırılar nedeniyle bankalarda zor günler geçirmişti. Şimdide Enerji Bakanlığı zor günler geçirmekte. Üretim ve iletim sistemlerine yapılan saldırılarda sistemlere sızmak için sık sık ataklar yapıldığı da açıklandı.

Bazı saldırıların yılbaşı gecesi elektriklerin kesilmesine yönelik çok sayıda saldırılarında olduğu açıklandı. Enerji Bakanlığı çözüm için BTK ile iletişime geçildiğini ve gerekli önlemlerin alındığı belirtti. 

Son yıllarda hızla artan siber saldırılar nedeniyle devletimizde bu yönde yatırımlara başladı. Hem Teknoloji alanında hemde uzman kadrolar için çalışmalara hız verdi.

Elektrik hatlarına siber saldırı

Elektrik hatlarına siber saldırı

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×