WhatsApp hesabını birden fazla telefonda kullanabilirsiniz

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Artık iki farklı telefonda WhatsApp hesabınızı kullanabileceksiniz.

müşteri hizmetleri

WhatsApp hesabını birden fazla telefonda kullanma geliyor. Son görülme özelliğinin kaldırılmasıyla gündeme gelip kullanıcılarının sosyal medyada ikiye bölünmesine yol açan Whatsapp bir süredir üzerinde çalıştığı birden çok cihazda kullanılabilme özelliğini denemeye başlayacak.

İlk olarak i-Pad’lerde denenecek olan özelliğin zaman içerisinde tüm cihazlara uygulanması gündemde. Şimdilik sadece bir cihazdan giriş yapılabilen Whatsapp hesapları sadece telefona bağlı olması halinde Whatsapp Web üzerinden görüntülenebiliyordu. Kullanıcıların uzun zamandır süren bu talebine Whatsapp kulak vermiş gibi görünüyor.

İlk açıklamalar geldi

WABetaInfo’nun yaptığı açıklamalara göre Whatsapp tarafından görevlendiren bir geliştirici ekibi mevcut sürümler üzerinde çalışmaya başladı bile. Öncelik verilen cihazların IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar olduğu bilinmekte olsa da kısa sürede Android cihazlara da aynı güncellemelerin geleceği tahmin ediliyor.

Whatsapp şifreleme sistemleri nasıl etkilenecek?

Bilindiği üzere Whatsapp’ın en güçlü olduğu konu güvenlik ve şifreleme sistemleri. Birden fazla cihazda aynı hesabın kullanılması bu güvenlik önlemlerini ihlal eder mi sorusu gündeme gelse de Whatsapp geliştiricileri bu durumun önüne geçmek adına yeni bir güvenlik ve şifreleme sistemi üzerinde çalışmalara başladı. Önümüzdeki günlerde konu ile ilgili açıklamalar mutlaka gelecektir.

Farklı işletim sistemlerinden aynı hesaba giriş mümkün olacak mı?

Cevap evet. Örnek olarak vermek gerekirse bir adet android ve bir adet IOS cihazınızın olması halinde ikisi ile aynı anda aynı hesaba giriş yapabileceksiniz.

WhatsApp hesabını birden fazla telefonda kullanabilirsiniz


Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 12:29